5 Yaşında Anne Olan Lina Medina’nın Dram Dolu Hayat Hikayesi – biliyomuydun.com

5 Yaşında Anne Olan Lina Medina’nın Dram Dolu Hayat Hikayesi

Dünya 13 Şubat, 17:06'de eklendi

Yaklaşık 77 yıl önce beş yaşındayken hamile kalan Lina Medina’nın hayrete düşüren hikayesi hala internette tartışılıyor…

Dünyanın en genç annesi olarak bilinen Lina Medina, Peru’da 14 Mayıs 1939 tarihinde beş yaşındayken doğum yaparak bilim dünyasını altüst etmişti.

Fakir bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Lina’nın karnının ve göğüslerinin şiştiğini gözlemleyen annesi, küçük kızında tümör olduğundan şüphelenerek hastaneye götürdü.

Yapılan muayene sonrasında dehşete düşüren gerçek ortaya çıktı. Beş yaşındaki Lina’da tümör olmadığı, küçük kızın aslında 7.5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

İddialara göre öz babası tarafından tecavüze uğrayarak hamile kalan Lina, 14 Mayıs 1939’da Gerardo Lozada adında bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

Lina’nın bebeği doğurmasının üzerine suçlu olduğu iddia edilen babası hakkında soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınan baba delil azlığından ötürü serbest bırakıldı.

Gerardo’ya 10 yaşına kadar Lina’nın annesi baktı ve küçük çocuk bu yaşına kadar gerçek annesinin anneannesi olduğunu düşündü.

Gerardo, 40 yaşında ilik kanserinden öldü. Lina ise 38 yaşında evlenip bir kez daha anne oldu. Çoğu insan hem olaya hem de fotoğrafa inanmasa da doktarın görüşü, “5 yaş öncesi ergenlik çok nadir rastlanan bir durum, bu durumun hamilelikle sonuçlanması ve sağlıklı doğum ise tam anlamıyla bir mucize” Kimi uzmanlar ise Lina’nın karnında ikiz kardeşini taşıdığını ve yıllar sonra doğum yaptığı görüşünde. (Fotoğrafta Lina Medina, Gerardo Medina ile birlikte)

Kaynak: hurriyet.com.tr


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.