Eğitimde süper hizmet devam ediyor. İlkokul öğretmeni 3 öğrencisine cinsel istismar iddiasıyla tutuklandı – biliyomuydun.com

Eğitimde süper hizmet devam ediyor. İlkokul öğretmeni 3 öğrencisine cinsel istismar iddiasıyla tutuklandı

Seyahat 21 Şubat, 18:10'de eklendi

İlkokul öğretmeni 3 öğrencisine cinsel istismar iddiasıyla tutuklandı

Adana’daki bir ilkokulda üç öğrencisini istismar ettiği suçlamasıyla yargılanan öğretmen F.G. 47 yıl dokuz ay 21 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre istismar olayı, okula yeni bir rehber öğretmen atanmasıyla ortaya çıktı. Bazı kız öğrencilerin şikayeti üzerine, rehber öğretmen durumu müdürle paylaşırken, bir başka öğretmen 56 yaşındaki F.G.’yi kucağında bir öğrenciyle gördüğünü anlattı.

Üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencisi üç öğrencinin velilerinin şikayeti üzerine, dava açıldı.

Ceyhan 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 14 Şubat’ta görülen son duruşmada, F.G.’nin avukatları “Sanık mağdurelere cinsel saikle değil, bir öğretmen şefkatiyle yaklaşmıştır” dedi.

Üç öğrencinin istismar edildiğine hükmeden mahkeme ise çocuğun cinsel istismarı suçunu düzenleyen Türk Ceza Kanunu’nun 103. maddesine göre, “suçun işlendiği zaman ve yer, işleniş biçimi, tehlikenin ağırlığı, suçun önem ve değeri” göz önüne alınıp üst sınıra çıkılarak, F.G.’ye 8 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

“Sanığın eylemini eğitici ve öğretici ilişkisinin ve kamu görevinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle” gerçekleştirmesi nedeniyle ceza yarı oranında artırılarak, 12 yıl 9 aya yükseltildi. Suç birden çok kez işlendiği için de 15 yıl 11 ay 7 güne çıkarıldı.

Üç ayrı öğrenciye karşı işlendiği için ceza 47 yıl 9 ay 21 günü buldu. Sanık öğretmenin olumsuz geçmişi ve pişmanlık belirtmemesi nedeniyle ceza ertelenmezken, kaçma şüphesi olduğu için tutuklanmasına karar verildi.

kaynak: birgun.net

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.