Recep İvedik yüzünden Silence vizyonda kendine yer bulamadı – biliyomuydun.com

Recep İvedik yüzünden Silence vizyonda kendine yer bulamadı

Seyahat 24 Şubat, 01:54'de eklendi

Martin Scorsese’nin otuz yıllık bir çalışma neticesinde bu yıl sinema dünyasına sunduğu ve eleştirmenler tarafından şaheser olarak nitelendirilen filmi Silence, 16 Şubat’ta vizyona giren Recep İvedik 5’in tüm salonları kapatması sebebiyle kendisine yer bulamadı ve filmin Türkiye vizyon tarihi ertelendi.

Akademi Ödülü, BAFTA ve Altın Küre dahil olmak üzere almadık ödül bırakmayan ve mevcut jenerasyonun en büyük yönetmenlerinden biri sayılan Martin Scorsese, Silence’ı 28 yıllık tutku projesi olarak duyurmuştu.

La La Land’in vizyona girmesine kadar Oscar’ın en büyük adayı olarak gösterilen yapım, Hristiyanlığın yasaklandığı bir dönemde ustalarını aramak amacıyla 17. yüzyıl Japonya’sına yolculuk yapan iki Cizvit rahibin öyküsünü anlatıyor.

Şahan Gökbakar’ın ilk olarak televizyon programında yarattığı Recep İvedik karakteri ise Türkiye sinemasında kendisine önemli bir yer edinmiş durumda.

Togan Gökbakar’ın yönettiği filmde mahallesinde yaşayan bir şoför tanıdığının vefatı sonrası taziye evine gittiğinde, Recep İvedik adamın aldığı, ancak ömrü yetmediği için tamamlayamadığı son işi yerine getirmek için gönüllü olur. Bu da Avrasya Gençlik Oyunları’na katılacak milli takım kafilesini Makedonya’ya götürmektir.

Yolda Recep’in yaptığı kuru fasulye, sporcuların zehirlenmesine neden olunca kafile başkanı, takımı oyunlardan çekmekten başka bir çare düşünemez. Ancak o noktada Recep kafile başkanlığını ele alır ve rahatsızlanan sporcuların yerine kamyoncu arkadaşlarını çağırır.

Kaynak: https://storia.me/@Sinema/olan-biten-u0mvv/recep-ivedik-yuzunden-silence-vizyonda-kendine-yer-bulamadi-29qv6f

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.