Çocuklarını Tedavi Ettirmek Yerine Dua Eden Aile Ömür Boyu Hapis Cezası Aldı – biliyomuydun.com

Çocuklarını Tedavi Ettirmek Yerine Dua Eden Aile Ömür Boyu Hapis Cezası Aldı

Dünya 27 Şubat, 19:20'de eklendi

Şeker hastası 15 yaşındaki Alexandru Radita 15 Mayıs 2013’te evinde ölü bulunmuştu.

Çocuğun ölüm sebebi açlık olarak belirlenmiş ve çok dindar olan ailenin ambulansı aramak yerine çocuklarının başında dua ettiği belirlemişti.

Diyabet hastası küçük çocuğun öldüğünde 16 kilo olduğu öğrenildi. Ailenin çocuğun hastalığını tedavi ettirmeyi de reddettiği öğrenildi.

Bilerek ölüme sebebiyet vermek nedeniyle yargılanın ailenin yargılaması tamamlandı. Mahkeme, baba Emil Radita ve anne Rodica Radita’ya birinci derece cinayet suçundan ömür boyu hapis cezası verdi. Aile mahkeme sırasında hiç bir tepki veya üzüntü emaresi göstermedi.

Huffington Post’un haberine göre; Eve gelen polis memuru ölen çocuğun adeta bir iskelet gibi göründüğünü söyledi. Diyabet hastası Alexandru Radita’nın 16 kiloya düştüğünü duyuran mahkeme, ailenin Alexandru için ambulans çağırmak yerine başında dua etmesi nedeniyle onları suçlu buldu.

Otopsiye göre çocuğun açlıktan ve tedavi edilmeyen şeker hastalığına bağlı komplikasyonlar sonucu öldüğü belirtildi. Alexandru’ya ise henüz üç yaşındayken Tip 1 diyabet teşhisi konulduğu açıklandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.