Yahu şu özgürlüğe bakar mısın? Mükemmel (!) bir ülkeyiz… Zabıta Terörüne Mersin Belediye Başkanı’ndan İlk Açıklama! – biliyomuydun.com

Yahu şu özgürlüğe bakar mısın? Mükemmel (!) bir ülkeyiz… Zabıta Terörüne Mersin Belediye Başkanı’ndan İlk Açıklama!

Videolar 7 Mart, 12:28'de eklendi

Mersin’de kağıt toplayıcısı bir gence Zabıta ekiplerinin sert müdahalesi sosyal medya’da büyük tepki toplamıştı.

Gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz olayla ilgili gerekli işlemlerin başlatıldığını söyledi.

Mersin’de kağıt toplayıcısı bir gence Zabıta ekiplerinin sert müdahalesi sosyal medya’da büyük tepki toplamıştı. Gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz olayla ilgili gerekli işlemlerin başlatıldığını söyledi.

İşte Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri’nin Kağıt Toplayıcısına Orantısız Güç Kullandığı O Görüntüler..

İşte Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Zabıtalarla ilgili Yaptığı O Açıklama;

İki gündür sosyal medyada Kurumumuz’a zabıta memurlarının yaptığı bir uygulamadan dolayı bir linç kampanyası başlatılmıştır. Şunu herkes bilmelidir ki bu uygulamalar halkın şikayeti, trafikte yaşanan olumsuzluklar ve oluşturduğu tehlikeler nedeniyle yapılmaktadır. Bu uygulamalar yapılırken hiç kimsenin ya da Zabıtanın maksadı aşan şekilde kaba davranışını tasvip etmemiz mümkün değildir. Bu konuda üzgünüz.

Bu olayda adı geçen ve sorumsuz davranışları nedeniyle Belediyemizi töhmet altında bırakan zabıtalarla ilgili soruşturma başlatılmıştır. Suçlular elbette cezasını çekmelidir ve çekecektir. Bu konularda Belediye yönetimimizin ne kadar hassas hareket ettiğini de dost-düşman bilir. Belediyemizin bu olay nedeniyle hedef seçilmiş olması da manidardır. Kamu oyunun böyle bir olayla meşgul edilmiş olması üzüntümüzü artırmaktadır.

Ayrıca da yaşadığı olumsuz şartlar nedeniyle trafiği ve hayatını tehlikeye sokarak çöpten ekmek üretme gayretindeki insana da haksızlıktır. Çevre kirliliğine sebebiyet veren, kötü ve rahatsızlık verici görüntülerle şikayetlere maruz kalan insanları medenice uyarmak görevimizdir.

Bu vesile ile orada yalnız Büyükşehir Zabıtası olmasa da tasvip edilemez görüntülerden dolayı çöp toplayıcısı vatandaş ve kamu oyundan özür dileriz.

kaynak: http://www.haberandum.com/gundem/zabita-terorune-mersin-belediye-baskani-ndan-ilk-aciklama-h10789.html

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.