Döner yemek için bir lokantaya giren 13 yaşındaki erkek çocuğunu hapla uyutup tecavüz ettiler – biliyomuydun.com

Döner yemek için bir lokantaya giren 13 yaşındaki erkek çocuğunu hapla uyutup tecavüz ettiler

Yaşam 12 Mart, 03:38'de eklendi

13 yaşındaki çocuğu hapla uyutup tecavüz ettiler

Antep’in Nizip ilçesinde döner yemek için bir lokantaya giren 13 yaşındaki erkek çocuğu E.B. dükkan çalışanlarının tecavüzüne uğradı. Tecavüz, olay anını kayda alan Mahmut B. ve Mustafa Ç.’nin görüntüleri E.B.’nin arkadaşı G.K.’ye izletmesi ile ortaya çıktı.

E.B., Çocuk İzleme Merkezi’nde verdiği ifadesinde olayı anlattı. 22 Ocak Pazar günü Star Döner isimli dükkâna girdiğini ifade eden E.B., iki tane döner yediğini söyledi. Başının ağrıdığını söylediği için kendisine üç ayrı hap verildiğini, dükkândan ayrılmak istediğinde de Mahmut B. ve Mustafa Ç.’nin dükkân kapısını kapattığı için çıkamadığını anlattı.

Kendisine zorla cinsel içerikli videolar izletildiğini, gitmek için ayağa kalktığı sırada başının döndüğünü ve bayıldığını aktardıı. Uyandığında kıyafetlerinin üzerinde olmadığını dile getiren E.B., Mahmut B. ve Mustafa Ç. isimli şahısların da yanında esrar içtiklerini ifade etti. Ayağa kalktığında vücudunda ağrılar olduğunu söyleyen E.B., Mahmut B.’nin ve Mustafa Ç.’nin kendisini dövdüğünü, boğazına bıçak dayadığını ve olaydan kimseye bahsetmemesi konusunda uyarıldığını anlattı.

Arkadaşına video izletiliyor

E.B.’nin arkadaşı G.K. ise ifadesinde, “Mustafa isimli şahıs cep telefonunu çıkartarak videoyu bana izletti. Videoda Mahmut ve yüzü görünmeyen ancak fiziken E.B.’ye benzeyen bir şahıs çıplak şekilde vardı. Mahmut, çıplak çocuğa tecavüz ediyordu.Tecavüze uğrayan kişi ise acı çekiyordu. Tecavüz edilen kişinin E.B. olduğunu sesinden tanıdım. E.B. ile konuşarak şikâyetçi olması konusunda onu ikna ettim” dedi.

Suçlamaları reddettiler

Döner dükkânının sahibi olduğunu ifade eden Mustafa Ç., suçlamaları kabul etmeyerek E.B.’nin eski çalışanı olduğunu, çalıştıkları sırada kendisine tokat attığı için iftiraya maruz kaldığını öne sürdü. Emniyet sorgusunda suçlamaları kabul eden ve tecavüzü ne şekilde gerçekleştirdiklerini anlatan Mahmat B. de mahkemedeki ifadesinde suçlamaları reddetti. Savcı ise sanıkların suçlarının sabit olduğunu ifade ederek, her iki sanığın da ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ‘cinsel amaçlı kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından cezalandırılmasını istedi.

İndirimsiz 39 yıl ceza

Antep Barosu, Antep Barosu Çocuk Hakları Birimi ve Antep Barosu İnsan Hakları Merkezi, mağdur çocuk E.B.’nin olayın duyulmasının ardından Nizip’te sözlü tacize de uğradığını ifade ederek davaya müdahillik talebinde bulundu. Baro’nun müdahillik talebini reddeden mahkeme, sanıkların toplam 39’ar yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Cezalarda herhangi bir indirim de yapılmadı.

kaynak: birgun.net

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.