Bu arkadaş bu ülkenin Dışişleri Bakanı; “”Sen ne lalesisin bilmiyorum ama”.. Sonra niye Türklerden nefret ediyolar dimi? – biliyomuydun.com

Bu arkadaş bu ülkenin Dışişleri Bakanı; “”Sen ne lalesisin bilmiyorum ama”.. Sonra niye Türklerden nefret ediyolar dimi?

Politika 12 Mart, 18:09'de eklendi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Fransa’da yaptığı açıklamada Hollanda Büyükelçisi’nin Türkiye’ye giremeyeceğini söyledi. Çavuşoğlu Hollanda Başbakanı’na seslenerek “Sen ne lalesisin bilmiyorum ama” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Fransa’da yaptığı açıklamada “AB’den olanlarla ilgili tepki bekliyoruz. Viyana sözleşmesi ihlal edildi. Yapılan tam bir asimilasyon politikası” dedi. Hollanda Başbakanı Mark Rutte’nin “Buraya gelir laleleri görür, müzeleri görür ama Türklerle bir araya gelemez” sözlerini hatırlatan Çavuşoğlu “Senin ülkendeki laleler nereden geldi? Sen ne lalesisin bilmiyorum ama lalenin hası İstanbul’da var” diye konuştu.

Çavuşoğlu “Özür yetmez bunun bir karşılığı olacak. Hollanda büyükelçisi ülkemize giremez. Hollanda’ya karşı adımlarımız olacak. Ucuz bir siyaset içerisindeler. Hollanda’da şu andaki hükümetteki partilerin Wilders’tan farkı yok. Avrupa şu anda bir uçuruma doğru gidiyor.” dedi.

“HOLLANDA ÖNCE MERT OLACAK”

Çavuşoğlu şu ifadeleri kullandı:

”15 Temmuzda tankların, topların yıldıramadığı milleti siz nasıl yıldıracaksınız? Bunlar niye kudurdu sevgili kardeşlerim, geçen sene de ben gittim Rotterdam’da seçim kampanyası yaptım. Bir araya geldik, sohbet ettik. Bizim ne zararımız oldu Hollanda’ya?

Hollanda bize düşmanlık yapıyorsa önce mert olacak. Neden şimdi engel olmaya çalışıyorsunuz. Ben Bert’e söyledim, iki defa konuştuk. ‘Sizde seçimden dolayı bir hassasiyet varsa saygı duyarız. 15’inden sonra gelebiliriz’ dedim. ‘Seçimden sonra da gelmenizi istemeyiz’ dedi. Neden peki? Siz geliyorsunuz ‘Türk toplumuyla siyaset yapıyorsunuz’ dedi. ‘E oy hakkı var, sen bunu engellemeye çalışıyorsun’ Ben Bert’e ‘Alanya’ya gel Bert, Hollandalılarla buluşursun, sizde seçim bıçak sırtı belki bir işe yarar’ dedim. Bu mu olacaktı karşılığı?

“SEN NE LALESİSİN…”

Şimdi arkadaşlar, yani Hollanda’nın içine düştüğü bu hastalık, tedavisiz bir hastalık. Bağışıklık kazanıp bununla yaşamayı öğrenmeliler. Çünkü güçlü Türkiye bundan sonra daha da güçlenerek yoluna devam edecek. Hazmetmeyi öğreneceksiniz. ‘Çavuşoğlu’ diyor, ‘Buraya gelir laleleri görür, müzeleri görür ama Türklerle bir araya gelemez’ diyor. Senin ülkendeki laleler nereden geldi? Sen ne lalesisin bilmiyorum ama lalenin hası İstanbul’da var.

Maalesef şu andaki liberal ve sosyal demokrat partinin, Wilders’tan farkı yok. Türkiye’deki referandumda taraf tutuyorlar. Hayırı destekliyorlar. Ben taraf tutmam. Hiçbir ülkede vatandaşlarımızı yönlendirme yapmadık. Bunlar niye taraf oluyor? Neden PKK, FETÖ ile aynı safta duruyorlar? Neden DHKP-C’yi destekliyorlar. Neden terör listesinden çıkarmaya çalışıyorlar? Çünkü büyük Türkiye’den, Türkiye’nin ayak seslerinden korkuyorlar, bağımsız Türkiye’den korkuyorlar. Benim vatandaşım senin esirin değil. Hollanda’da eşit vatandaştır. Başka ülkelerden gelenler de öyledir. Avrupa çok kültürlü, dinli, etnik yapılı bir kıta. Bizim ülkemizde de var. Ama biz bir millet olmayı başarmışız.”

Odatv.com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.