Ben Yasemin.. Eğer bir bombalı saldırıda hayatımı kaybedersem… – biliyomuydun.com

Ben Yasemin.. Eğer bir bombalı saldırıda hayatımı kaybedersem…

Yaşam 16 Mart, 22:43'de eklendi

Ben Yasemin. İzmir’de yaşıyorum. Yaşım henüz 26. Yaşamaktan olabildiğince zevk alan, nefes alabildiğim her dakikanın keyfini çıkarmayı seven birisiyken;

Attığım her adımda,
Gittiğim her yerde,
Otobüs beklediğim her durakta,
Alışveriş yaptığım her AVM’de,
Yürüdüğüm her yolda,
Yanımdan yavaşça geçen her araçta,
Hatta ve hatta aldığım her nefeste ölüm korkusunu hissetmeye başladım.

Oğlunu/Kızını sabah evden gönderip akşam ölüm haberini alan anne/babaları gördükçe,

Telefonla hayatını adadığı insanları arayıp “Seni çok özledim, seni çok seviyorum” dedikten hemen sonra haince bombayla patlatılan insanları duydukça,

70 milyon nüfusa sahip ülkemin başkentinde çok kısa sürede 3 tane bombalı saldırı yapılıp yüzlerce insanın öldüğünü bildikçe

Üzerimdeki ölüm korkusunu atamayacağım.. Ve biliyorum ki, evden dışarıya adım attığım her an artık benim her şeye şüpheyle yaklaşmamı sağlayacak.

Eskiden “hadi okula gitte geleceğin için sağlam adımlar at” diyen ailelerimiz, artık “ne olur kalabalık yerlerden uzak dur, ölmeden eve gel” demeye başladı.

İnanın ne ara böyle olduk anlamadım bile. Haykırmaktan ya da “Yeter artık!” demekten yoruldum ve bu yazıyı yazmaya karar verdim..

Hani olur da bir bombalı saldırı da hayatımı kaybedersem…..

* Buna sebep olanlara şimdiden hakkımı hiç bir şekilde helal etmiyorum.

* Yaşamayı çok seviyorum, insanları çok seviyorum ve bir hiç uğruna hayatımı kaybetsem bile içimdeki yaşama sevgisini çevreme ufak ufak paylaştırmak isterim mesela :))

* Her acı ölümden sonra ortaya bir hikaye çıkıyor. Benim hikayem de burası olsun. Twitterda attığım twit ya da facebook’ta paylaştığım bir gönderi değil de, Papiroom’da yapmış olduğum bir haber konuşulsun.

* Bunları neden mi yazıyorum? Çünkü hain saldırı da hayatını kaybedenler böyle kahpece bir saldırıya kurban gideceklerini bilmiyorlardı.

FAKAT arkalarında bıraktıkları her insan artık bu olasılığın hep farkında olarak yaşayacaklar…

Haber Görseli ile ilgili ufak bir not:

Bu resim 2016 yılında açlıktan ölen Suriyeli bir kız tarafından çizilmiş olup üstüne şunları yazmıştı:

“Bu benim vasiyetimdir. Canım annecim! Senden benim güzel gülüşlerimi hatırlamanı ve yatağımı olduğu gibi bırakmanı istiyorum. Ve sen ablacığım! Arkadaşlarıma de ki: ’O açlıktan öldü…’ Ve sen abiciğim! Üzülme; ama, ikimiz birlikte, ’Biz açız!..’ dediğimizi hatırla. Ey Ölüm meleği! Acele et ve ruhumu al ki artık cennete yemek yiyeyim. Ben çok açım. Ve ey ailem! Benim için korkmayın. Ben sizin yerinize de cennete yiyebildiğim kadar çok yiyeceğim”

kaynak: papiroom.com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.