En Güzeliydi İhtiyaç Duymamak! – biliyomuydun.com

En Güzeliydi İhtiyaç Duymamak!

Yaşam 16 Mart, 22:47'de eklendi

İnsanlara ihtiyaç duymadan yaşamaya başlayalı uzun zaman olmuştu.

Ama bu benimki her zaman dediğim gibi salt bir yalnızlık değildi. Sevdiklerim dışında fazlası gereksizdi. Hayatı minimalist yaşamayı sevdim. Hani şu sosyalleşmeden insan olunmaz derler ya.

O sosyalleşme kısmı fazlaydı benim için. Asosyal değildim evet ama sadece ortam gerektirdikçe insanlarla sohbet etmeyi tercih ettim. Neden mi? Yahu ben kendime bile biraz mızmızlandım mı ” hadi kalk ayağa çok mızmızlandın” diyen biriyim.

Kendi kaprisini bile çekemeyen biriyken başkalarının kaprislerini ne çekebilirim ne de adam yerine koyup uğraşabilirim. Ve biri eğer sınırlarımın içerisine girip hoşlanmadığım bir şey yapmaya kalkarsa hayatımın içinde bir toz tanesi kadar yeri dahi olsa üfler geçerim.

Aynı şeyi ikinci defa yapmasına fırsat bulamadığı gün benim değiştiğimi düşünecektir bundan da eminim. Ama insanlar size diledikleri gibi davranıp siz de onların kaprislerini çekmediğiniz de genelde böyle düşünürler.

Şu da var ki birilerinin kaprislerini umursamayacak ve ona kırılmayacak kadar da hissizim. Beni kırabilmeleri için öncelikle şu yıllardır en kalın tuğlalarla ördüğüm duvarlarımı yıkmaları gerekir ki bu hiçbir zaman mümkün olmamıştır.

İnsanlara bu derece ihtiyaç duymamamın sebebi ise Robert Heinlein’de gizlidir. “İnsanoğlunun aptallık gücünü asla küçümseme.” der…

İşte ben de tam bu yüzden onların bu gücünü küçümsemiyor ve hayatımda bir yer edinmelerine izin vermiyorum. Çünkü ben onların aptallık konusunda sahip oldukları güçle başa çıkabilecek kadar güçlü değilim….

kaynak: https://www.papiroom.net/525456515250_en-guzeliydi-ihtiyac-duymamak

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.