Levent Üzümcü, hayır diyen oyuncu ve yapımcılar tercihlerini açıklamaktan korkuyorlar – biliyomuydun.com

Levent Üzümcü, hayır diyen oyuncu ve yapımcılar tercihlerini açıklamaktan korkuyorlar

Politika 18 Mart, 12:31'de eklendi

Tiyatrocu, yazar Levent Üzümcü, hükümet baskısının dizi ve sinema sektörünü korkuttuğunu, referandumda hayır oyu kullanacak oyuncuların ve yapımcıların bunu dile getiremeyeceğini çünkü iş kaybı korkusunun yaşandığını dile getirdi.

“HEPSİ HAYIR DİYECEK AMA…”

Sanatçı Levent Üzümcü, referandum sürecine dair fikirlerini paylaşmaya devam ediyor. Bugün özel bir internet TV kanalında canlı yayına çıkan Üzümcü, iktidarın baskısının giderek arttığını, bunun dizi sektöründe her geçen gün daha fazla hissedildiğini söyledi.

Üzümcü, “Şunu söylemek istiyorum. Bugün o beğeniyle izlenen dizilerde rol alan, o dizilerin oyuncuları, yapımcıları hep ‘hayır’ diyecek. Ama biri bunu çıkıp söyleyecek mi? Söylemeyecek. Çünkü o yapımcı bunu söylerse bir daha iş alamaz. Söylerse o oyuncu bir daha iş bulamaz. Peki bu demokrasi mi? Elbette değil. Bu yoldan demokrasi mi gelir? Elbette gelmez. ‘Sen beni tanımıyorsun’ diyor adam. Böyle bir şeyi kim tanır, kim ister? Hayırcılar başta olsa evetçilere böyle mi davranacak? Elbette hayır” dedi.

“15 YILDIR ‘NEDEN AÇIM’ DİYE SORMUYORLAR”

Levent Üzümcü, sözlerine şöyle devam etti: “Kendi ihtimalsizliklerini bir ihtimal haline getirebilecek, kendi çaresizliklerini çare haline getirebilecekleri olan bir sisteme yönlendirmeye çalışıyorlar. Çünkü dünyanın hiçbir yerinde böyle insanları bulamazsın.

Arabası olmayıp da köprü yapılıyor diye sevinen, cebinde beş parası yokken borsa artıyor diye sevinen insanları dünyanın hiçbir yerinde bulamazsın. 15 yıldır aç olan adam, ‘Ben neden 15 yıldır açım?’ diye konuşmuyor. Hala gidiyor ‘Sevgili kardeşim meşazımı aldın mı?” diye soruyor”…

sozcu.com.tr

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.