Ülkede son durum, şeriate bir kala; Okul müdürü kadın ve erkek öğretmenlerin ayrı ayrı oturmalarını istedi! – biliyomuydun.com

Ülkede son durum, şeriate bir kala; Okul müdürü kadın ve erkek öğretmenlerin ayrı ayrı oturmalarını istedi!

Yaşam 18 Mart, 12:46'de eklendi

Tarsus’ta darbe girişimi sonrası ‘FETÖ’ ile bağlantılı olduğu için el konulan ve imam hatipe çevrilen ortaokulda gerici müdürün öğretmenlerden skandal isteği gündeme oturdu.

“Şehit Ömer Halisdemir” adı verilerek dönüştürülen okulda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Eğitimde Etkili İletişim ve Ailenin Önemi” adlı başlıklı konferansta, okul müdürü Hilmi Tuzcu, öğretmenlerden kadın-erkek yan yana oturmamalarını istedi.

15 Mart Çarşamba günü saat 19.30’da gerçekleştirilen sözkonusu konferansa katılan öğretmenlere, Okul Müdürü Hilmi Tuzcu tarafından “kadın erkek yan yana oturulmasının sakınca yarattığı” ifade edildiği ve haremlik-selamlık şeklinde oturmasının istendiği öğrenildi. Müdürün isteğine salonda bulunan öğretmenler ise tepki gösterdi.

“Sadece rica ettim”

Odatv‘ye konuşan Eğitim-İş Tarsus Yönetim Kurulu Başkanı Kurtuluş Gezen, okul müdürü tarafından yapılan bu harem-selamlık uyarısına salonda bulunan Eğitim-İş Yönetim Kurulu üyesi Rafet Barın’ın ve salonu dolduran çok sayıda öğretmenin tepki gösterdiğini belirtti. Tepki üzerine Müdür Tuzcu’nun “Kızacak bir şey yok, sadece rica ettim” diyerek salonu terk ettiğini aktardı.

Gezen, “İlgili okul müdürü salonda yaptığı konuşmayla sadece öğretmenlerimize hakaret etmekle kalmamış, alenen suç işlemiştir” ifadelerini kullandı.

Konferansa katılmak için gelen öğretmenlerin çoğunun müdürün bu ‘uyarısına’ kayıtsız kalmayarak konferansı protesto ederek dışarı çıktığını aktaran Gezen, “Ortaçağcı yobaz zihniyetin kendi kendini ifşasından başka bir şey olmayan bu olayı şiddetle kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

kaynak: http://gazetemanifesto.com/2017/03/16/okul-muduru-kadin-ve-erkek-ogretmenlerin-ayri-ayri-oturmalarini-istedi/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.