Cemaat’ten Yeni Şafak’a transfer Atatürk düşmanı tarihçi Mustafa Armağan işte böyle rezil oldu! – biliyomuydun.com

Cemaat’ten Yeni Şafak’a transfer Atatürk düşmanı tarihçi Mustafa Armağan işte böyle rezil oldu!

Politika 20 Mart, 17:12'de eklendi

Böyle rezil oldu

Atatürk düşmanı Mustafa Armağan, Nazilere ait fotoğrafı, Çanakkale’de savaşan askerler diye paylaştı. Armağan yalanının ortaya çıkmasının ardından paylaşımını sildi.

Atatürk düşmanı, hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Mustafa Armağan, sosyal medya hesabından Çanakkale anması bir fotoğraf paylaştı. Armağan paylaştığı fotoğrafa “Çanakkale’yi geçilmez kılan kahramanlarımız savaşı 3.5 yıl uzatarak İngiltere’nin de çöküşünü hazırladılar” notunu düştü. Ancak Armağan’ın paylaştığı fotoğraftakiler Çanakkale’de savaşan askerler değil, Nazi döneminde kurulan Müslüman Nazilerdi.

Gazeteport’ta yer alan habere göre; Mustafa Armağan’ın paylaştığı fotoğraftaki askerler 13. Waffen-SS Dağcı Handschar (Hançer) Tümeni ya da diğer adıyla Fesli Naziler Hitler’in himayesindeki müslüman naziler…

Himmler, Kudüs müftüsü Emin el-Hüseyni’nin desteği ile 13 Şubat 1943’te Nazi hareketinin bir parçası olan Müslüman dağ tümeni “Hançer”i kurdu.

Müftü Emin El Hüseyni 13. Waffen-SS Dağcı Handschar (Hançer) Tümeni’ni nazi selamıyla denetlemişti.

Armağan’ın yalanını ortaya çıkaran ise Selçuk Uygur isimli bir sosyal medya kullanıcısı oldu. Armağan bunun üstüne paylaşımını sildi.

Odatv.com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.