Ülkede son durum; 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan 3 kişi serbest bırakıldı, anne çocuğu kabul etmedi – biliyomuydun.com

Ülkede son durum; 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan 3 kişi serbest bırakıldı, anne çocuğu kabul etmedi

Yaşam 20 Mart, 17:17'de eklendi

Babası cezaevinde olan, boşanarak yeniden evlenen annesi ile birlikte yaşayan 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan 3 kişi serbest bırakıldı.

Kocaeli’nin Derince İlçesi’nde 2 kişinin 14 yaşındaki çocukla ormanlık alandan dönmesinden jandarma şüphelendi. Ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu 14 yaşındaki kız çocuğu önce sınıf arkadaşının 25 yaşındaki ağabeyinin, ardından da 2 arkadaşının istismarına uğradığını söyledi. Adliyeye sevk edilen 3 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Habertürk’ün haberine göre, Derince İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ormanlık alandan gelen otomobili durdurdu. Kimlik kontrolü yapıldığı sırada kız çocuğunun kimliğinin olmadığı görüldü.

Jandarma, 14 yaşındaki C.G.’nin ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğunu tespit etti. C.G. sınıf arkadaşının 25 yaşındaki ağabeyi U.E.’nin cinsel istismarına uğradığını, daha sonra U.E.’nin arkadaşları 25 yaşındaki Y.G. ve 24 yaşındaki M.B. ile tanıştığını, Y.G.’nin arkadaşının evinde cinsel istismarda bulunduğunu, M.B.’nin ise ofisine ve evine götürerek cinsel istismarda bulunduğunu söyledi.

Otomobilde bulunan Y.G. ve M.B. gözaltına alınırken, U.E. ise jandarma ekiplerince evinde gözaltına alındı. Derince İlçe Jandarma Komutanlığı’nda ifadeleri alınan 3 kişi “çocuğa cinsel istismar” suçlamasıyla Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi. 3 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Babası cezaevinde olan, boşanarak yeniden evlenen annesi ile birlikte yaşayan C.G.’yi annesinin kabul etmemesi üzerine yurtta kalması için çalışmalar başlatıldı.

kaynak: http://ilerihaber.org/icerik/14-yasindaki-cocuga-cinsel-istismarda-bulunan-3-kisi-serbest-birakildi-anne-cocugu-kabul-etmedi-69517.html

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.