Hayırcı komutanlar: Bahçeli’ye sormak lazım, AKP neden PKK’ya gösteri izni veriyor? – biliyomuydun.com

Hayırcı komutanlar: Bahçeli’ye sormak lazım, AKP neden PKK’ya gösteri izni veriyor?

Politika 20 Mart, 21:54'de eklendi

“Hayırcı” Komutanlar; Diyarbakır Valiliğinin, HDP ve DBP’nin Diyarbakır’da düzenleyeceği nevruza izin vermesini, AKP’nin getirmek istediği sistemin ipuçları olarak yorumladılar

Diyarbakır Valiliğinin, HDP ve DBP’nin Diyarbakır’da organize edeceği nevruza izin vermesini; Emekli Tümamiral Semih Çetin ve Emekli SAT komandosu Albay Ali Türkşen aydinlik.com.tr için değerlendirdi.

‘BAŞKANLIK BÖLÜNMEYE GÖTÜRECEK’

Gelişme karşısında hiç şaşırmadığını belirten Semih Çetin, valiliğin nevruz iznine karşı şunları söyledi:

Biz işin başında, yani bu anayasa paketi TBMM’ye sunulduğunda uyardık. İstenen anayasa ve sistem değişikliğine ne PKK’nın ne de FETÖ’nün itirazı olmaz. Zira; getirilmek istenen sistem PKK’nın ve FETÖ’nün arayıpta bulamadığı bir sistemdir.

AKP, Türkiye’yi federasyona götürüyor. Federasyon bölünmedir. AKP, Türkiye’yi referandumla bölünmeye götürüyor. Bir de bu izni sayın Devlet Bahçeli’ye sormak gerekiyor. Bizim için sürprüz değil bu tip gelişmeler, o yüzden sayın Bahçeli’ye sormak gerekir diyorum. Bakın; Barzani ve Leyla Zana’da “evet” diyor.

Getirilmek istenen sisyen ABD’nin bölgesel planlarına hizmet ediyor. Bu arada belirtmekte fayda var. Fetullah “hayır” diyor diyenler, açıp Emrullah Uslu ne diyor baksınlar. Biz bütün bunlar için ‘hayır’ diyoruz.

‘HALKIMIZIN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM’

Yaşananların ibretlik olduğunu belirten AliTürkşen, açıklamısına şöyle devam etti:

Diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Bu tablo karşısında dahi hala “evet” diyecek vatandaşımız varsa artık onların taktirine bırakıyorum. Bizi “hayır” dediğimiz içi terörist ilan edenler, bugün gerçek teröristlere gösteri izni veriyor. AKP gerçeği budur işte! İktidarda kalabilmek için her türlü düzeneği kuruyor. Daha ne diyebiliriz ki? Başta belirttiğim gibi, halkımızın taktirine bırakıyorum.

kaynak: http://www.habersom.com/hayirci-komutanlar-bahceliye-sormak-lazim-akp-neden-pkkya-gosteri-izni-veriyor/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.