‘Bu video tutarsa tutuklanırız’ demişti, tutuklandı! “Hayır Nedir” videosu çekti, ardından tutuklandı. İşte o video! – biliyomuydun.com

‘Bu video tutarsa tutuklanırız’ demişti, tutuklandı! “Hayır Nedir” videosu çekti, ardından tutuklandı. İşte o video!

Yaşam 21 Mart, 16:48'de eklendi

“Hayır Nedir” videosu çekti, ardından tutuklandı

Sosyal medyada tıklanma rekorları kıran “Hayır Nedir?” videosunun ardından karalama kampanyasına maruz kalarak, hedef haline getirilen Ali Gül tutuklandı. Gül, videonun sonunda “Video tutarsa tutuklanırız” ifadelerini kullanmıştı.

Güçlü Meclis Platformu geçtiğimiz haftalarda sosyal medyadan referandumla ilgili olarak “Hayır Nedir?” videosu yayımladı. Video’da Ali Gül, “neden hayır denilmesi gerektiği”ni anlattı. Hızla yayılarak milyonlarca kişiye ulaşan bu videonun ardından Gül, hedef haline getirildi.

Platform’dan yapılan açıklamaya göre sosyal medyada yürütülen karalama kampanyasının sonucunda Gül hakkında gözaltı kararı verildi. Gül ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Videonun sonunda Gül “Video tutarsa tutuklanırız” demişti.

Videoda “Hayır tehditlere, baskılara rağmen söylendiğinde daha bir tatlı olur. Hayır korkusuzca söylenir. Korkmayın, bir birlik olduğumuzda bizi durduracak, yıldıracak hiçbir şey yok.” ifadelerine de yer verilmişti.

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/hayir-nedir-videosu-cekti-ardindan-tutuklandi-1747346/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.