Kastamonu belediyesinin hoparlöründen p*rno yayını: ‘Frekansımıza girdiler’ – biliyomuydun.com

Kastamonu belediyesinin hoparlöründen p*rno yayını: ‘Frekansımıza girdiler’

Yaşam 23 Mart, 08:56'de eklendi

Kastamonu’da bir mahallede belediye hoparlöründen yapıldığı iddia edilen ve cep telefonu ile kaydedilerek sosyal medyada paylaşılan p*rno film yayını kenti karıştırdı.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “belediye anons sistemi frekansına girilerek provokasyon yapıldığını” iddia etti.

Kastamonu’nun en kalabalık mahallelerinden Kuzeykent’te, belediye hoparlöründen p*rno film yayını yapıldı. Bir kişi tarafından cep telefonu ile kaydedilen belediye hoparlöründeki yayın sosyal medyada paylaşıldı.

51 saniyelik video, sosyal medyada kısa sürede yayıldı. Söz konusu video, belediye işçilerinin p*rno film izlerken anons sistemini açık unuttuğu yorumları yapılarak paylaşıldı.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Facebook hesabından açıklama yaptı. Başkan Babaş, “Belediyemiz anons sistemi frekanslarına girilerek yapılan ve Kuzeykent Mahallemizin belirli noktalarından duyulan ahlaksız provokasyonun kurumumuz ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Yapılan bu ahlaksız eylemin sorumluları ile ilgili olarak gereken yasal süreç en kısa sürede başlatılacak olup yaşanan bu durumdan ötürü kıymetli hemşehrilerimizden özür dileriz” dedi.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de konuyla ilgili inceleme başlattı. Konuyu araştırdıklarını belirten Emniyet yetkilileri, “Belediye frekansına girmişler bizim tahminimiz. Sadece bir bölge çünkü. Belediye merkezi sistem olsa her tarafta olur. Frekans dalgasını yakalayan birisi istediği yayını yapıyor. Araştırmamızı yapıyoruz” dediler.

haber.sol.org

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.