Metin Uca, Can Dostu Tayfun Talipoğlu’nu Yazdı – biliyomuydun.com

Metin Uca, Can Dostu Tayfun Talipoğlu’nu Yazdı

Yaşam 23 Mart, 20:45'de eklendi

Sosyal medyada Tayfun Talipoğlu’nun vefatının ardından çok sayıda kişi mesaj paylaştı ancak en duygusal satırlar Metin Uca’dan geldi.

Metin Uca “Can dostum” dediği Tayfun Talipoğlu için şunları yazdı:

“Yıldızlar kadar uzak günlerde Ankara’da aynı kaderi paylaşan genç muhabirlerdik. Çok yakındı binalarımız, ben meclisin köşesinde Kanal d’den, sen Karum’un içindeki Atv’den fırladığında ilk biz ulaşırdık olay yerine aynı zamanlarda.

Başbakanlığın kapısında, beraber dayak yediğimiz toplumsal olaylarda ya da Tunalı’da. Rakiptik, yarışırdık ama kardeştik çünkü muhabirdik tam hayatın ortasında. Ankara Hilton ilk açıldığında seni atlatmak için Swiss Trophy yapan dağcılarla çatıdan halatla inmiştim senin yükseklik korkunu bildiğim için. Kardeşim zaten bir tek yükseklik korkun vardı canım benim cesur kardeşim, eğer bu satırları sen benim için yazsan kim bilir nasıl anlatırdın ama gözyaşlarıyla yazmak bana kaldı.

Söz vermiştik daha çok ve güzel yaşayacağız yeni aşklar kavgaları bırakmayacağız diye. Ankara günlerinden beri ilk kez sözünü tutmuyorsun farkında mısın. Bültenlere sığamamıştık sonunda benim gülmece haberlerim senin şiirsel anlatımın bizi Ankara’dan kopardı İstanbul’da, yollarda programcı yaptı ama dostluğumuzu koparamadı.

Çok zor günler yaşıyorduk ama az kalmıştı Tayfun. Damarlarımız ve stentdlerimize iyi bakacaktık hani, niye yarı yolda bıraktın beni. Ben nasıl sileceğim şimdi o anıları, sesini, dostlukları, nasıl sileceğim rehberimdeki “Kardeşim Tayfunum Taliboğlum” yazan numaranı.

Yaşlandığımızı ama eskimediğimizi, köşeye itilsek de saygınlığımızı kaybetmediğimizi böyle aniden yüzümüze vurmasaydın aslan kardeşim. Ne yapacağım şimdi bu gözyaşlarımı bir de onu deyiverseydin. Arkandan klasik hiçbir şey söyleyemeyeceğim seni hep yaşamak için. Yiğit kardeşim, can arkadaşım, zor günlerimin desteği adam gibi meslektaşım”

kaynak: http://www.aylakkarga.com/metin-uca-can-dostu-tayfun-talipoglunu-yazdi/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.