İyi Arkadaşların 7 Özelliği – biliyomuydun.com

İyi Arkadaşların 7 Özelliği

Yaşam 27 Mart, 00:12'de eklendi

Birçok kişi için iyi bir arkadaş onlara sadece iyi şeyler söyleyendir. Bilakis, gerçek arkadaş size en kötü gerçekleri bile anlatan kişidir.

Hepimizin farklı arkadaşlık ilişkileri vardır. Kimi arkadaşlarımızı hayatımız boyunca tanırız, bazıları ise hayatımızın sadece bir kısmında bizimle beraberdir. Bazıları gelip geçer ama öyle ya da böyle her zaman oradadırlar. Ancak hepsini harika yapan birkaç ortak şey var.

Bir arkadaşı iyi kılan özellikler nelerdir?

İyi bir arkadaş her zaman yanımızda olandır, ama çoğu zaman bu durum çok da gerçekçi değildir.

Hayatınızın bir döneminde istemediği için sizin yanınızda olmayan bir arkadaştan bahsetmiyoruz. O da aynı zamanda hayatını yaşıyor ve hedeflerini gerçekleştiriyor olabilir.

Eğer bir arkadaşla iyi bir arkadaş arasındaki farkı anlamakta güçlük çekiyorsanız bilmeniz gerek bazı şeyler var:

1. İyi bir zamana ve yalnız kalmaya ihtiyacınız olduğunu bilir

İyi arkadaşlar, sadece başarılarınızla mutlu olmaz aynı zamanda hayallerinizi gerçekleştirmek için de sizi motive eder.

Bu durumun sizi ayırabileceğini bilirler ancak sizin için her zaman ordadırlar çünkü kişisel olarak, profesyonel olarak ve insan olarak büyüdüğünüzü görmek isterler.

Bir arkadaşınızın iyi olup olmadığını anlamanız için birkaç yol var. Bunlardan biri, sınırlarınızı iyi anlamda aşmak için sizi motive ediyorlar mı?

Eğer olacaklardan korkuyorsanız, iyi arkadaşlar bu durumda sizin yanınızda olurlar. Korkularınızı yenmeniz için sizi zorlarlar ve bazen sizi kendi alanınızda yalnız bırakırlar.

Ve tabi ki, onların da hayallerinin peşinden gitmesi gerektiğinin farkında olmalısınız.

2. Doğal bir ilişkiniz vardır

İyi arkadaşın bir diğer özelliği ise bir şeyler için zorlamak zorunda olamamanızdır. Hatta, her şey olabildiğince rahattır.

Muhtemelen, onlarla beraberken tuhaf sessiz anlar olmuyordur. Aynı zamanda, her şeyi planlama gereği duymuyorsunuzdur. Tıpkı romantik bir ilişki gibi. Planlar ve diğer şeyler siz onları zorlamadan gerçekleşir.

Böyle bir arkadaşla beraberken, hiçbir probleme ya da kısıtlamaya takılmadan kendiniz olabilirsiniz. Mükemmel olmanızı beklemezler ve sizin de bir insan olduğunuzu bilirler. Her şeyden önemlisi, birbirinizi olduğunuz gibi kabul eder ve beraber büyürsünüz.

3. Arkadaşlığınız zaman faktöründen etkilenmez

İyi bir arkadaşınızın tüm hayatınız boyunca sizinle olması gerekmez. Hatta, her ikinizde ayrı yollara gidersiniz. Vakit bulunca buluşur, konuşur ve birbirinizi motive edersiniz.

Bu tarz bir arkadaşlık yıllar boyu görüşmeseniz de devam eder. Tekrar buluştuğunuz gün, sanki uzun zamandır görüşmemiş gibi devam edersiniz.

Onlarla olan arkadaşlığınız, şartlar üzerine kurulmamıştır. Statünüzde, mesleğinizden ve diğer faktörlerden etkilenmez. Kim olduğunuz, nasıl bir insana dönüştüğünüz ya da problemlerinizin onlar için bir önemi yoktur. İyi bir arkadaş her zaman aynısını hisseder.

4. Ne düşündüklerini söylerler

Birinin yaptığınız şeyin kötü olduğunu düşünmesi onu söyleyeceği anlamına gelmez. Ancak iyi bir arkadaş, yanlış olduğunuzu söylemekte bir problem yaşamaz. Aynı zamanda ne zaman yanlış yaptığınızı da söylerler.

Çünkü size insan olarak değer verirler ve sizin büyüdüğünüzü görmek için oradadırlar. Düşüncelerinizi ya da kararlarınızı değiştirmeye zorlamazlar çünkü sadece sizin değiştirebileceğinizi bilirler.

Eğer zaman onların haklı ve sizin yanlış olduğunuzu gösterirse, onlar yine sizi desteklemek için oradadırlar.

5. Her zaman sizi düşünürler ve iletişimi kesmezler

Daha önce de söylediğimiz gibi, iyi arkadaşlar kendi yolunda ilerler ama sizinle olan iletişimi kesmezler. Çünkü öyle ya da böyle sizi düşünürler. Günümüzde, teknoloji sayesinde fiziksel olarak birlikte olmasalar da aslında her zaman birliktedirler.

Hiç beklemediğiniz bir anda size bir email gönderirler ya da bir sosyal medya üzerinden sizinle iletişime geçerler böyle her onların planlarından ve hayallerinden haberdar olursunuz.

Sürekli iletişim halinde olmanızı beklemezler. Ama aynı zamanda sizinle konuşmaya ihtiyaçları olduklarını bilirler. Bazen iyi anılarını paylaşırlar bazen konuşarak zorlu zamanların üstesinden gelmesine yardımcı olursunuz.

6. Paylaşırlar

Dünyanın diğer tarafında olabilirler ama iyi arkadaşlar hayatın inişlerinde ve çıkışlarında her zaman sizinle beraberdirler. Üniversiteden mezun mu oldunuz? Ya da ilk defa çocuk sahibi mi oldunuz? Bunların bir parçası olmak isterler.

Hemen bir uçak bileti alıp yanınızda olamayabilirler ama sizden bir fotoğraf ya da video göndermenizi isterler.

Ve sadece güzel zamanlarda değil, boşanmayla ya da hastalıktan birini kaybettiyseniz de sizin yanınızda olurlar.

Bu durumlarda ellerinden geldiği kadar sizin yanınızda olurlar. Her zaman bir yerlerde sizi düşünen biri olduğunu bilirsiniz.

7. Sizi olduğunuz gibi kabullenirler

Herkesin problemleri vardır. İyi bir arkadaş bunların farkındadır ve sizi olduğunuz gib kabullenirler. Sizi bir ortama ya da zamana uydurmak için değiştirmeye çalışmazlar. Hatta, kendiniz olmanız için size destek olurlar.

Tek amaçları sizi daha iyisi için değiştirmeye çalışmak olabilir ve ne zaman ve nasıl değişeceğiniz konusunda sizi özgür bırakırlar.

Peki ya siz? İyi bir arkadaş mısınız? İyi bir arkadaşa sahip olacak kadar şanslı mısınız? Onlara ne kadar değerli olduklarını söylediniz mi?

Hemen bugün iyi bir arkadaşınızla iletişime geçin!

kaynak: https://sagligabiradim.com/iyi-arkadaslarin-7-ozelligi/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.