Mutlu Arkadaşlarla Yakın Yerlerde Oturmak, Mutluluğunuzu Daha Çok Artırıyor. – biliyomuydun.com

Mutlu Arkadaşlarla Yakın Yerlerde Oturmak, Mutluluğunuzu Daha Çok Artırıyor.

Videolar 2 Nisan, 04:07'de eklendi

Mutlu Arkadaşlarla Yakın Yerlerde Oturmak, Mutluluğunuzu Daha Çok Artırıyor.

Bu sonuç, 20 sene süren, farklı nesilleri içeren ve insanların mutluluğunun, bağlantımız olan insanların mutluluğuna bağlı olduğunu gösteren bir araştırmadan çıkan sonuç.

Mutluluk bulaşıcıdır ve arkadaşlıklar sihir yaratabilir: Bu sonuç, 20 sene süren, farklı nesilleri içeren ve insanların mutluluğunun, bağlantımız olan insanların mutluluğuna bağlı olduğunu gösteren bir araştırmadan çıkan sonuç.

Mutlu Arkadaşlarla Mutlu Arkadaşlarla Mutlu Arkadaşlarla Mutlu Arkadaşlarla Mutlu Arkadaşlarla Mutlu Arkadaşlarla Yakın Yerlerde Oturmak, Mutluluğunuzu... kdnsla

Framingham Kalp Araştırmaları Projesi tarafından yapılan ve proje katılımcılarını 1983-2003 yılları arasında izleyen araştırmada, mutluluk bulaştıran ilişkiler ve sosyal bağlar arasında, birbirlerinin en fazla 1,5 kilometre uzaklığında yaşayan arkadaşların ve de ayrıca komşuların mutluluğu en çok etkilediği ortaya çıktı:

 

Etrafında dolu mutlu insan olan kişilerin gelecekte mutlu olma olasılığı daha yüksek. Boylamsal istatitiki modellerde mutuluk kümelerinin yığıldığı yerler, mutluluğun kişilerin aynı kişilerle görüşmesiyle ilgili değil, mutluluğun bulaşmasıyla ilgili olduğunu gösteriyor. 1,5 kilometrelik yakınınızdaki alan içerisinde yaşayan bir arkadaşınızın mutlu olması, sizin mutlu olma olasılığınızı % 25 (% 95 güven aralığında, %1-%57) artırıyor.

Benzer sonuçlar; beraber yaşayan çiftlerde (% 8 güven aralığında, % 0,2-16), 1,5 kilometrelik mesafe içinde yaşayan kardeşlerde (% 14 güven aralığında, % 1-28) ve kapı komşularında (% 34 güven aralığında % 7-70) da görülüyor Bu etki iş arkadaşlarında ise görülmüyor. Etki zamanla ve coğrafi uzaklaşmayla azalıyor.

Yaş ilerledikçe arkadaş edinmek de zorlaşır, ama arkadaş edinip arkadaşlığı sürdürmek, özellikle de arkadaşlarınız yakın çevrenizde ikamet ediyorsa buna değer.

kaynak: http://www.kadinsalseyler.net/iliskiler/mutlu-arkadaslarla-yakin-yerlerde-oturmak-mutlulugunuzu-daha-cok-artiriyor/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.