Kaymakam ‘Evet’ için köylünün tarım destekleme parasını bloke etti! – biliyomuydun.com

Kaymakam ‘Evet’ için köylünün tarım destekleme parasını bloke etti!

Politika 11 Nisan, 14:23'de eklendi

Tarım Müdürlüğü ise “terör” soruşturması diye köylülere başka tehdit uyguladı.

Tutak’a bağlı 17 köyün tarım destekleme parasına Kaymakamlık tarafından bloke konuldu. Kaymakam Erkan İsa Erat’ın “Evet” çıkması için böyle bir yönteme başvurduğunu iddia edildi.

Ağrı’nın Tutak ilçesinde çiftçileri tarıma teşvik etmek için verilen teşvik parasına Kaymakamlık tarafından bloke konuldu. 17 köyün Tarım Destekleme parası bankaya yattığı halde çiftçiler, paralarını çekemiyor.

KAYMAKAM PARAYI ‘EVET’ İÇİN ELDE TUTUYOR İDDİASI

Daha önceki seçimlerde HDP’ye yüksek orada oy çıkan söz konusu köylerin, destek paralarına İlçe Kaymakamı tarafından bloke konulduğunu ifade eden görevden uzaklaştırılan Ağrı İl Genel Meclis Başkanı Ali Öztürk, Kaymakam Erkan İsa Erat’ın “Evet” çıkması için böyle bir yönteme başvurduğunu savundu.

Köy muhtarları ile defalarca toplantı alan Erat’ın, “Evet” çıkmaması durumunda köylere para vermeyeceğini söylediğini aktaran Öztürk, kaymakamın bu baskı yöntemini sık sık kullandığını söyledi.

İLÇE TARIM ‘TERÖR SORUŞTURMASI’ DEDİ

Söz konusu blokenin gerekçesi halen muhtarlara iletilmezken, İlçe Tarım Müdürlüğü’nün sözlü bir şekilde “Terör soruşturması” gerekçesini öne sürdüğünü belirtti.

dihaber.net

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.