Bir haber okudum bu sabah… Hayırlı işler, iyi uykular Türkiye’m… – biliyomuydun.com

Bir haber okudum bu sabah… Hayırlı işler, iyi uykular Türkiye’m…

Yaşam 11 Nisan, 16:07'de eklendi

Bir sitede çalışan güvenlik görevlisi, önündeki kameralardan 4 kişinin hırsızlık için bir emlakçıya girdığini görüyor ve müdahale ediyor. Bu 4 kişi de garibimi döverek öldürüyorlar. 3 çocuk babasız, 1 kadın da kocasız kalıyor.

4 kişinin sabıka geçmişine bakıyorlar.  Hırsızlık, yaralama ve yağmadan bir çok sabıkaları var.

Öyle bir adalet sistemimiz var ki, sabıkalılar ellerini kollarını sallayarak sokaklarda dolaşıp bonus puan kazanırken, hayatı boyunca en büyük suçu bize “ham çökelek” ile eziyet etmek olan Atilla Taş içeride çürüyor.

Şimdi de Başbakan kalkmış “insanın aklında yargılanma korkusu olursa ne ara iş yapacak?” diyerek yeni anayasa paketindeki cumhurbaşkanının yargılanmasını neredeyse imkansız hale getiren maddeyi savunuyor.

Aslında haklı.

Bak mesela, şimdi bu 4 katil, tez zamanda dışarı salınacak ve bir endişe duymadan yaptıkları işi daha bir şevkle yapmaya devam edecekler. Memlekette çözülmesi gereken bunca sorun varken de, bu yiyip yiyip sıçamamış siyasetçiler, tek bir adamın ihyası için birbirlerini ezecekler.

Sıradan bir katilin, hırsızın dahi ceza almadığı süper güç Türkiye’sinde, cumhurbaşkanının yargılanabilmesi ve ceza alabilmesini beklemek de, senin benim gibi dangalakların işi zaten anca.

Ve bunca gündür huzur içerisinde yaşayan, güle oynaya referandum mitinglerinin yapıldığı ülkemde, referanduma 5 gün kala Diyarbakır’da bomba patlatılmasını Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletine yapılmış hain bir saldırı olarak nitelendirecekler.

İyi uykular Türkiyem.

Emre Dölcel

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.