Ali Nesin’in paylaşımı sosyal medyanın gündeminde – biliyomuydun.com

Ali Nesin’in paylaşımı sosyal medyanın gündeminde

Yaşam 20 Nisan, 00:43'de eklendi

Aziz Nesin’in oğlu, ünlü matematikçi Profesör Ali Nesin’in Facebook hesabından YSK’nın referandum kararına ilişkin yaptığı paylaşımlar tartışma yarattı…

Aziz Nesin’in oğlu, ünlü matematikçi Profesör Ali Nesin’in Facebook hesabından YSK’nın referandum kararına ilişkin yaptığı paylaşımlar tartışma yarattı.

Nesin’in “‘Ama bu haksızlık’ diyenler geçmişte yaptıkları haksızlıkları gözden geçirsinler. 367 kararı mesela. Etme bulma dünyası…” ifadeleriyle yaptığı paylaşım üzerine takipçilerinden tepki aldı.

Nesin’in takipçilerinden birinin yaptığı yorumda “Hocam siz matematikle uğraşın. Hep matematikle uğraşın. Daima matematikle uğraşın” demesi üzerine “Oooo… Bayağı kızdırmışım… İyi yapmışım, oh canıma değdi… Hukuksuzluk mu dediniz? Evet hukuksuzluk. Peki ya o zaman neredeydiniz? O zaman ses çıkarmamışsanız, şimdi de çıkarmayın” dedi.

Nesin daha sonra ise “Yahu Cumhuriyet’in ilk 80 yılında hukuk hüküm sürseydi, bugünkü hukuksuzluklar olabilir miydi? Neden benzer sorunlar ABD’de ya da Avrupa’da yaşanmıyor da bizde yaşanıyor? Bu hukuksuzluk nasıl mümkün oldu, nasıl olabiliyor? Düşünelim. Geçmiş olmasa gelecek olabilir mi?” diye yazdı.

kaynak: http://odatv.com/ali-nesinin-paylasimi-sosyal-medyanin-gundeminde-1904171200.html

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.