Psiko-sosyal açıdan en riskli ameliyatlardan biri. Cinsiyet Değiştirme Ameliyatıyla V*jina Nasıl Elde Edilir?

Ameliyatla kadın olmak isteyenler için uygulanan değişim süreci

Cinsiyet değiştirme ameliyatları psiko-sosyal açıdan oldukça riskli ameliyatlardır. Ameliyata giren erkeğin, bir daha ideal cinsel doyuma ulaşamayacağını bilmesi gerçekten akıllıca/yararlı olur. Çünkü erkeğin g noktası olan prostat üzeri parasempatik uyarım mekanizması kalsa da, tetikleme mekanizması yok olur. Dilerseniz araştırmalarım sonucu bu ameliyat nasıl yapılıyor? Aktarayım sizlere..

 Öncelikle p*nis tamamen alınmıyor, bir miktarı kalıyor ve biraz daha derine implante ediliyor ki Klit*ris oluşturulabilsin. Eskiden klit*ris p*nisten yapılmadığından (muhtemelen tanınmış ünlümüzde de yapılmamış olmalı.) Ereksiyonu imkansızdı. Zamanla bu olay güncellendi.

– Testisler, raphe scrotiden (hani testislerin ortasında çizgi gibi bir bölüm olur ya, orası işte) ayrılırlar ve içlerindeki yumurtalıklar, epididymis, ductus ejaculatorius vs. erkek üremeye dahil sistemler alınır. Vazektomi de olmuş olur haliyle.

– Testislerin açıldığı bölgede, buraya v*gina şekli verilmesinde yardımcı olan bulunur. Burası bir çıkmazdır ve biraz ilerletilerek 12-13 cm.’lik bir p*nisin girebileceği bir v*gina yapısı oluşturulur.

– Glandulae bulbourethrales (cowper bezleri) bu yapının yanlarına taşınır. Olası bir p*nis giriminde buradaki pleksusla az da olsa salgı yapar (yani ne mi olur? boşalmadan önce salgılanan seminal sıvı aynı şekilde yapay v*ginanın kayganlaştırılmasında kullanılır. işlev değişikliğidir sadece.)

– Peki ya testis derisi? Öncelikle iyi bir lazerli epilasyon yapılır, ardından burası uygun şekillerde bükülerek ve kıvrılarak labia majora (yani v*gina etrafındaki büyük dudaklar) oluşturulur.

– Evet, artık urethra da kısaltılır. Çünkü çıkması için uzun bir yol yoktur artık, iş yapay v-ginanın üst kısmına urethranın pars muralisini entegre etmeye kalmıştır. Bu da pek zor olmasa gerek.

– V*gina genişliği açısından, testis ve anus arasındaki o boşluk biraz biraz daha daralır. Daraltılmasının amacı, bir erkeğin pelvis kemiklerinin bir kadınınkiler gibi olmayacağı gerçeğidir. Sonuçta kadınınkiler gibi zarif olmak gerçekten zordur.

– Hanımefendiye geçmiş olsun denir ve uygun ilaç tedavisi uygulanır, bir-iki haftalığına pansuman yapılır, foley sonda da çıkınca taburcu edilir.

kaynak: https://seyler.eksisozluk.com