Trabzon’da hemşire ile dalga geçmenin bedeli ağır oldu! – biliyomuydun.com

Trabzon’da hemşire ile dalga geçmenin bedeli ağır oldu!

Yaşam 20 Nisan, 15:53'de eklendi

Hemşire ile dalga geçmenin bedeli

TRABZON’DA bir devlet hastanesinde meydana gelen olayda, kanser tedavisi gören annesinin yanında refakatçı olarak kalan, K.S. (19) isimli genç, canı sıkılınca acil hemşire ziline basarak gelen nöbetçi hemşire A.T. (28) ile kafa yapmaya başladı.

Nöbetçi hemşireye “Lamba yanmıyor, yakar mısın?, Lambayı kapat” gibi sözler söyleyerek dalga geçmeye başladı. Hastane polisine giden hemşire A.T., refakatçı K.S.’den şikayetçi oldu.

Trabzon Sulh Ceza Mahkemesi’nde görelen davada zanlı K.S. 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Trabzon Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında hemşire A. T. ve refakatçı K. S. hazır bulundu. Mahkeme Başkanı acil durumlarda basılması gereken hemşire acil ziline defalarca basarak nöbetçi hemşireyi çağırarak gereksiz isteklerde bulunan K. S’yi TCK 125/3-a maddesi gereği 365 gün hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme Başkanı cezada 1/6 oranında indirime giderek 304 gün hapis cezasına çarptırarak günlüğü 20 TL’den olmak üzere 6.080 TL para cezasına çevirerek cezayı 5 yıllığına erteledi.

REFAKATCININ CANI SIKILMIŞ

Hastanede nöbetçi hemşire olarak çalıştığı sırada hasta refakatçısının sürekli olarak ‘Hemşire çağrı ziline basarak kendisini çağırarak hakaret edip, ‘Sen ne iş yaparsın’ diye hakaret ve tehditlerde bulunduğunu ifade eden hemşire A. T., yaptığı savunmasında ise,’Çağrı zili çaldı. Gittim.

Hastanın sağlık durumunda hiç bir sıkıntı yoktu. Refakatçının canı sıkılmış. Lamba yanmıyor. Yakarmısın’ gibi istekleri oldu. Kendisini uyrarınca bana hakaret etti. Kendisinden şikayetciyim’ dedi.

Kaynak: http://www.61saat.com/bolgesel/hemsire-ile-dalga-gecmenin-bedeli-h92676.html

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.