Kadıköy’de bir yasak daha – biliyomuydun.com

Kadıköy’de bir yasak daha

Yaşam 21 Nisan, 15:20'de eklendi

Kadıköy Gençlik Festivali’nin ‘güvenlik’ bahanesiyle Kadıköy Kaymakamlığınca yasaklanmasının ardından şimdi de kaymakamlık Kadıköy Anadolu Lisesi’nin bahar festivalini yasakladı.

İstanbul Kadıköy Kaymakamlığı, 21 Nisan – 30 Nisan arasında yapılması planlanan Kadıköy Gençlik Festivali’ni ‘güvenlik’ gerekçesiyle iptal etmesinin ardından, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin her sene düzenlediği Bahar Festivali’ne de izin vermedi.

GENÇLİK FESTİVALİ DE YASAKLANMIŞTI

Sol.org.tr’de yer alan habere göre;19 Mayıs’ta yapılması planlanan geleneksel festivale Kadıköy Kaymakamlığı ”Alan yok” diyerek izi vermedi. Festival, geçtiğimiz yıl ise lisenin müdürü tarafından engellenmişti.

Kaymakamlık; Kadıköy Belediyesi, Kadıköy Tiyatrolar Platformu ve 14 üniversitenin sanat kulüpleri tarafından desteklenen Kadıköy Gençlik Festivali’ni de yasaklamıştı.

Alınan kararın dayandığı istihbaratın ciddiyetinin hangi düzeyde olduğu anlaşılmayan bu durum, son günlerde Kadıköy’de düzenlenen protesto yürüyüşlerinden tedirgin olan iktidarın, gençlerin bir araya gelmesini engelleme girişimi olarak yorumlandı.

Odatv.com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.