‘Sabahtan akşama kadar oturuyoruz’: Yıllardır boş olan AKM’de 58 kişi çalışıyor – biliyomuydun.com

‘Sabahtan akşama kadar oturuyoruz’: Yıllardır boş olan AKM’de 58 kişi çalışıyor

Yaşam 23 Nisan, 05:52'de eklendi

Yıllardır işlevsiz bırakılmasıyla gündemde olan ve dokuz yıldır kullanılamayan Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Kültür Merkezi’nde 58 personelin görev yaptığı ortaya çıktı.

Hürriyet’ten Ömer Erbil’in haberine göre boş binada biri vekaleten müdürlüğe bakan iki müdür yardımcısı, altı şube müdürü, bir şef, bir araştırma görevlisi, bir doktor, altı memur, 11 temizlik görevlisi, 30 güvenlik görevlisinin çalıştığı belirtilirken, hepsinin her gün binaya gidip imza defterine kayıt düştüğü kaydedildi.

Boş binayı 30 kişi koruyor

AKM’nn bahçesinde daha önce mutfak olrak hizmet veren iki katlı binada bulunan personelin işe her gün gittiği ancak gün boyunca bir iş yapmadan masalarında oturduğu kaydedilirken, her temizlik işçisine bir oda düşüyor. Boş AKM binasını ise 30 güvenlik görevlisi koruyor.

AKM müdürü resmi plakalı araç kullanıyor

AKM’nin müdürünün resmi plakalı araç kullanıp Ataköy’deki lojmanda yaşadığı belirtilirken, ismini vermek istemeyen bir çalışan, AKM’nin eski müdürü Bülent Bilgin döneminde şube müdürü sayısının bire indirildiğini, personelin geçici görevle bakanlığın başka birimlerine gönderildiğini, ancak Bilgin emekli olunca personelin geri çağrıldığını söyledi.

Aynı çalışan sabahtan akşama kadar boş oturduklarını da söyledi.

diken.com.tr

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.