Melih Gökçek’in sosyal medyadan tehdit ettiği adam ölü bulundu – biliyomuydun.com

Melih Gökçek’in sosyal medyadan tehdit ettiği adam ölü bulundu

Yaşam 26 Nisan, 13:39'de eklendi

Antalya’nın Alanya ilçesinde gizemli ölüm.. 45 Yaşındaki Cengiz Tuna Akar isimli bir şahıs konakladığı otel odasında intihar etti.

Polisin yaptığı aramada gencin üzerinden bir intihar mektubu çıktı.. İntihara ilişkin yeni bilgiler ise Alanya medyasında geniş yankı uyandırdı. İddiaya göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabı üzerinden Tuna’ya yönelik, “Ahlaksız adam, hesap vereceksin, polis kapına dayanır…” şeklinde tehdit niteliğinde bir mesaj paylaştı..

Antalya’nın Alanya ilçesinde  Çimen Oteli Sokağı’nda bir otelde konaklayan 45 yaşındaki Cengiz Tuna Akar’ın, otelde bulunan elbise soyunma dolabının demirlerine bağladığı ipi boynuna geçirerek intihar etti. İntihara ilişkin yeni bilgiler gün ışığına çıkıyor.

Akar’ın geride bıraktığı nota ulaşan emniyet ekipleri geniş çaplı araştırma yaparken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Akar’ın sosyal  medya paylaşımlarında zaman zaman hakarate ve tehdide varan tartışmaları yaşandığı ortaya çıktı..

Cengiz Tuna Akar’ın sosyal medya paylaşım sitesi Twitter üzerinden ’@turuncubalik’ rumuzu ile, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ise ’@06melihgokcek’ rumuzu ile  karşılıklı paylaşımlarında ağır eleştiri ve hakaretlere varan mesajlar olduğu ortaya çıktı.

Bir hafta içinde 2 kez intihar girişiminde bulunduğu öne sürelen Cengiz Tuna Akar, yaşamına son vermeden önce bir intihar notu bıraktı. Bıraktığı notta ise ölümünün tek sorumlusunun Ş. B. isimli kişinin olduğunu belirttiği iddia ediliyor..

“AHLAKSIZ ADAM HESAP VERECEKSİN… POLİS KAPINA GELİR”

Melih Gökçek 2 Mart 2017 ise Twitter hesabından “Ahlaksız adam hesap vereceksin. Sadece ben değil, kaç kişi sana dava açacak. Cengiz Tuna Akar Alanya’da polis kapına gelir” şeklindeki paylaşımı dikkat çekti.

Alanya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cengiz Tuna Akar’ın ölümününün araştırılması için özel ekip kurdu, Polis, Akar’ın bir cinayete mi kurban gittiği yoksa intihar mı ettiğini araştırıyor..

Kaynak: Alanyagazetesi.com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.