Bir Fuat Avni daha ortaya çıktı – biliyomuydun.com

Bir Fuat Avni daha ortaya çıktı

Politika 2 Mayıs, 20:44'de eklendi

FETÖ operasyonlarında ele geçirilen mikro kartın yüzde 7’si incelendi.

FETÖ’nün “Türkiye imamlığına” vekalet ettiği iddia edilen kişiden ele geçirilen mikro kartın içindeki 2 terabaytlık arşivin şu ana kadar incelenen yüzde 7’lik kısmından çarpıcı bilgiler çıkmaya devam ediyor.

Mikro kartta, ‘FETÖ’nün iç yazışmaları, Fethullah Gülen’e sunulan raporlarda sosyal medya hesapları üzerinden yürütülen psikolojik harekât sürecine ait bilgiler ve gündem yaratılması gereken konular üzerine tartışmalar da bulundu.

Emniyet üzerinden tweet’ler atan “Yıldız Kulis” adlı Twitter hesabının hangi polislere ait olduğu bilgisine ulaşıldığı iddia edildi.

Hürriyet’ten Toygun Atilla’nın haberine göre; mikro kart içinde sosyal medyada “FETÖ’nün propoganda silahı” olarak kullanılan “Fuat Avni” ile ilgili bilgiler de bulundu.

Bu hesabın örgüt içindeki 8 – 10 kişi tarafından aktif edildiği belirtilirken hesabı kullanan kişilerden birinin de Tuncay Opçin olduğu değerlendirildi.

Raporda, Balyoz davası soruşturmasında sanık olan ve ABD’ye kaçan Tuncay Opçin’in kendi hesabı ile aynı anda attığı bir tweet ile kendi kendini deşifre ettiği vurgulandı.

kaynak: birgun.net

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.