İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın ‘FETÖ’den tutuklu damadına tahliye kararı: Gerekçe ‘sağlık sorunları’ – biliyomuydun.com

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın ‘FETÖ’den tutuklu damadına tahliye kararı: Gerekçe ‘sağlık sorunları’

Yaşam 4 Mayıs, 15:10'de eklendi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın ‘FETÖ’den tutuklu damadı Ömer Kavurmacı, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek tahliye edildi.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik yürütülen ‘FETÖ soruşturması’ kapsamında Kavurmacı’nın da arasında bulunduğu 83 işadamı hakkında  ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçundan yedi buçuk yıldan 15’er yıla kadar hapis cezası istenmişti.

İddianamenin hazırlanmasının ardından avukatları, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek Kavurmacı’nın tahliyesini talep etti ve nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği de tahliye kararı verdi.

Savcılığın tahliyeye itiraz ettiği belirtilirken, üst hakimliğin itirazı reddettiği kaydedildi.

Topbaş: 17/25 Aralık’tan sonra yollarını ayırdı

Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ev ve ofisinde yapılan aramalarda Gülen’e ait kitaplar ve Gülen imzalı bir plaket bulunmuştu.

Topbaş, damadı için “17/25 Aralık’tan sonra bu ihanet şebekesiyle yollarını ayırdığını beyan etti” demişti.

diken.com.tr

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.