Kızını istismardan tutuklanan adam serbest bırakılınca eşine silahla saldırdı – biliyomuydun.com

Kızını istismardan tutuklanan adam serbest bırakılınca eşine silahla saldırdı

Yaşam 4 Mayıs, 23:16'de eklendi

İstanbul’da 11 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan adam eşine silahlı saldırıda bulundu.

Habertürk’ten Arzu Kaya ve Müslim Sarıyar’ın haberine göre ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘müstehcenlik’ suçlarından 30 yıldan az olmamak üzere hapsi istenen Ö.D.’yle ilgili iddianamedeye göre cinsel istismar iki yıl sürdü.

Çocuğun öğretmeniyle konuşmasıyla ortaya çıkan durum üzerine öğretmen polise gitti. İfadeye çağrılınca durumdan haberdar olan anneyse savcılığa giderek eşinden şikayetçi oldu. Kızları da ailesinden alınıp destek merkezine yerleştirildi.

Çocukla görüşen psikolog yalan söylemediği ve istismara maruz kaldığı yönünde rapor verdi.

Suçlamaları reddededen Ö.D. eşiyle zaman zaman tartışmasından dolayı kızının etkilenerek böyle bir şikayette bulunmuş olabileceğini öne sürdü.

Eşine silahla saldırdı

Bunun üzerine adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Ö.D. üç gün önce hakkında koruma kararı alınan eşinin çalıştığı börekçiye giderek kadına silahla ateş etti.

Kadın ağır yaralanırken, saldırgan tutuklanarak hakkında ‘cinayete teşebbüs’ ve ‘ruhsatsız silah’ suçlarından soruşturma başlatıldı.

diken.com.tr

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.