Gözünüz aydın. Araplara Villa yapıyoruz… Sürmene’de yanan 20 hektarda villalar yükseliyor – biliyomuydun.com

Gözünüz aydın. Araplara Villa yapıyoruz… Sürmene’de yanan 20 hektarda villalar yükseliyor

Politika 8 Mayıs, 23:19'de eklendi

Trabzon’un Sürmene ilçesi Çamburnu mevkiinde geçtiğimiz Ocak ayında meydana gelen yangında yaklaşık 20 hektarlık alan kül olmuştu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Yanan alanlar kati surette başka maksatla tahsis edilemez” demişti. Dört ay önce yanan alanda villalar yükseliyor.

Trabzon Sürmene’deki Çamburnu mevkiinde 2017’nin ilk ayında meydana gelen orman yangınında yaklaşık 20 hektarlık alan kül olmuştu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bölgenin imara açılacağı iddialarını yalanlamış, “Başka bir maksatla kullandırılması söz konusu olamaz. En kısa sürede ağaçlandırma için hazırlayacağız ve buralarda fidanlar toprakla buluşacak” demişti.

Sözcü‘den Bora Erdin‘in haberine göre, bölgede 15 villa yükselmeye başladı. Karadeniz’de yazın bile ormanda ateş yakmanın zor olduğunu ifade eden CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, “Milli park olan orman arazisi tıraşlanmış. Bize söylenen villalar bitince bölgeye turist geleceği… Tam bir AKP rantıyla yine karşı karşıyayız. İnşaatların üç ortağı olduğunu öğrendik. Sürmene Belediye Başkanı da bu işin içinde” diye konuştu.

Yangının olduğu gün arazinin Katarlılara satıldığını iddia eden CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ise “Arazinin imara kurban edildiğini görüyoruz. Bu talana en başta Trabzon halkı tepki göstermelidir ve o villaların sahiplerinin kim olduğu derhal açıklanmalıdır” diye konuştu.

20 HEKTAR ALAN KÜL OLMUŞTU

Sürmene Çamburnu mevkiinde geçen ocak ayındaki yangında yaklaşık 20 hektarlık alan kül olmuştu. Bölgede şimdi inşaat çalışması var.

cumhuriyet.com.tr

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.