Sabaha Karşı 3-5 Arası Uyanıyorsanız Bunun Bir Anlamı Olmalı – biliyomuydun.com

Sabaha Karşı 3-5 Arası Uyanıyorsanız Bunun Bir Anlamı Olmalı

Yaşam 14 Mayıs, 04:00'de eklendi

Alarm kurmadan, hiçbir şey olmadan, her gece aynı saatte kendi kendinize uyanıyorsanız bu duruma dikkat etmeniz gerekebilir.

Vücudunuzda farkında olmadığınız enerjiler taşıyor olabilirsiniz.

Vücudunuzdaki enerji meridyenleri de bir saat sistemine bağlı ve eski Çin tıbbına göre bu saat sistemi vücudun farklı bölgelerini farklı zamanlarda harekete geçiriyor. Her gece 03:00-05:00 arası uyanmak da vücudunuzdaki ilgili bölgenin enerjisinin zayıfladığını ya da tıkandığını gösteriyor olabilir.

Akşam 21:00-23:00 arası uyumakta zorlanmak

Aslında bu saatler normalde çalışan insanlar için yatağa geçiş saatleridir. Bu saatler arasında uykuya dalmakta zorluk çekmek gün içinde yaşanan yoğun stres ve endişenin göstergesidir. Daha rahat uykuya dalmak için bu kişilere meditasyon, kasları esnetme ve rahatlatıcı egzersizler önerilir.

Gece 23:00 ile 01:00 arası uyanmak

Eski Çin tıbbına göre bu saat dilimi safra kesesinin enerji meridyenlerinin aktif olduğu zamandır. Bu saatler arasında uyanmak duygusal hayal kırıklığı ile ilişkilendirilir. Bu saatler arasında uyanmamak için kendinizi koşulsuz kabullenmeye ve karşınızdakileri affetmeye çalışmanız önerilir.

Gece 01:00 ile 03:00 arası uyanmak

Eski Çin tıbbına göre bu saat dilimi karaciğerin enerji meridyenlerinin aktif olduğu zamandır. Bu saatler arasında uyanmak öfke ve fazla eril enerji ile ilişkilendirilir. Bu saatler arasında huzurlu bir şekilde uyumak için soğuk su içmek ve sizi öfkelendiren olayı sahiplenmeniz gerekiyor.

Gece 03:00 ile 05:00 arası uyanmak

Bu saat diliminde uyanmak akciğerlerden geçen enerji meridyenleri ve mutsuzluk duygusuyla ilişkilendirilir. Yeniden uykuya dalabilmek için yavaş ve derin nefesler alıp vermeye çalışın ve kendinize olan inancınızı kendinize hatırlatın.

Bunun yanı sıra, bu saat diliminde uyanmak daha yüksek güçlerin size önemli bir amaç için gönderdiği mesajlar da olabilir.

Sabaha karşı 05:00 ile 07:00 arası uyanmak

Bu saat diliminde uyanmak kalın bağırsaktan geçen enerji merdiyenleri ve duygusal tıkanıklıklarla ilişkilendirilir. Uykuya dalabilmek için kaslarını esnetmeye çalışın veya tuvalete gidin.

Her gece aynı saatte uyanmanızın nedeni:

Beyin fonksiyonu ve gece uyanmak

Gece aniden uyandığımızda beynimiz tam olarak uyanmaz. Gecenin bir yarısı aniden uyanmaya uyku ataleti deniyor. İlk defa 1976’da adlandırılan bu durum, uyanmakla tamamen uyanık olmak arasında halsiz hissettiğiniz süreye deniyor. Ne kadar ani uyanırsanız uyku ataleti de o kadar şiddetli oluyor.

Gece aniden uyandığımızda, beynimizdeki karar verme ve kontrol mekanizmalarını barındıran prefrontal korteks kısım tam olarak uyanmış olmuyor. Böyle durumlarda doğru karar verme yetisine sahip olmadığımız için gece aniden uyanınca önemli kararlar almaktan kaçınmalısınız.

Uyanmak ve amacınızı gerçekleştirmek

Uyku döngüsü, rüya gördüğünüz ve farklı bir boyuttan mesajlar alabildiğiniz bir zamandır. Rüyalar, içerisinde bulunduğunuz ruhani yolculuğun detaylarını size gösterebilir. Ruhani yolculuğa çıkmış bir kişiyseniz size gönderilen mesajların farkına varmalısınız.

Duygusal problemleriniz nasıl vücudunuzda acı olarak kendini belli edebiliyorsa, ruhanilik de vücudunuzda kendini gösterebilir. Hepimizin içinde olan ruhani kıvılcım uyandığımızda açığa çıkar. Yukarıdan gelen bu sinyallere kulak ardı etmemek gerek.

Bir çok insan dünyaya öğrenmek, kendini geliştirmek ve daha iyi bir insan olmak için geldiğini düşünür. Bu süreç de daha yüksek bir farkındalık veya bilinç mertebesine çıkmak, yükselmek olarak adlandırılır. Daha yüksek bir amacınızın olduğunun farkında olmak bu sürecin bir parçasıdır.

kaynak: https://hayatbilgileri.com/hayat-bilgileri/sabaha-karsi-3-5-arasi-uyaniyorsaniz-bir-anlami-olmali/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.