Bunu İzlemeden Bu Yaz Şişe Su Almayın! – biliyomuydun.com

Bunu İzlemeden Bu Yaz Şişe Su Almayın!

Sağlık 15 Mayıs, 00:00'de eklendi

Sitemizde bir çok kez alkali su içmenin faydalarını sıralayan haberler yayımladık.

Suları nasıl alkali yapabileceğimizden tutun da alkali yiyeceklere kadar bir çok yöntemle vücudumuzun pH değerini yükseltmenin mümkün olduğunu biliyoruz.

Okuyucularımızdan biri de Türkiye’de satılan bir kısım suların alkali testini yapmış – yani pH değerlerine bakmış – ve bu video’yu bizlerle paylaşmış. Biz de yayınlayıp sizleri bilgilendirmek istedik.

Vücudun sağlıklı olması için alkali olması gerektiğini bildiğimize göre de suların asidik veya alkali olup olmadığını da bilmek fayda getirecektir. Bu pratik testin sonucunda da piyasada satılan bazı suların pH seviyelerini öğreniyoruz.

Alkali su içip içmemek sizin tercihiniz. Unutmayın suyun içine limon veya bir miktar karbonat atmak bile suyu alkali bir hale getirebilir.

Bu test ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli konu şu: bu testin sonucu suların kirli ya da temiz olduklarını veya sağlıklı/sağlıksız ayrımı yapmıyor. Bu test sadece ilan edilen pH değerleriyle gerçek değerler tutuyor mu ona bakıyor ve onun neticesini bizlerle paylaşıyor.

ALKALİ SUYUN FAYDALARI:

1. Mide yanması ve reflüye iyi gelir.

Alkali su PH değerinin yüksek olması nedeniyle bazal tabandadır. Bazal tabanlı tüketimlerimiz PH değeri düşük olan asidik tüketimleri dengelememiz için önemlidir. Mide yanması ve reflü gibi durumlar genelde mide asidinin fazla olması hatta mideden taşarak boğazımıza kadar yükselmesiyle meydana gelir. Alkali suyu içtiğimizde midemizdeki asidik düzen dengelenir ve mide yanması çok kısa sürede yok olur. Ayrıca midedeki asit oranını düzenlemesi sayesinde reflüye de çok fayda sağlar.

2. Bağışıklığınızı güçlendirir.

Alkali su içerisindeki mineraller sayesinde vücudumuzu ekstra besler, bu sayede bağışıklığımız yükselir. Daha zor hasta olmamızı ve hastalıklardan daha kolay kurtulmamızı sağlar.

 3. Vücuttaki toksinleri atmamıza yardımcı olur.
Alkali su, içerisindeki besin değerleri ile vücutta bulunan toksinleri temizleyen bir yapıya sahiptir. Ayrıca hücre yenilenmesine ve romatizmal hastalıklara da çok iyi gelmektedir. Alkali su toksinlerden kurtulmamızı sağlaması nedeniyle cildimize de iyi gelir.

4. Sudaki oksijen seviyesini yükseltir.

Vücudumuzdaki tek oksijen kaynağımız akciğerlerimiz değildir. Bedenimiz yeterince oksijen alamadığında kendimizi kötü ve yorgun hissediriz. Alkali su sayesinde bu yorgunluğun yerini güç ve zindelik alacaktır.

5. Kilo vermenize yardımcı olur.

Alkali su içindeki mineraller ve vücuttan toksin atma özelliği sayesinde kilo vermemize de yardımcı olur. Alkali suyu tüketmek vücudumuz üzerinde detoks etkisi yapar. Bu sayede hem yenileniriz hem de kilo verebiliriz.

Alkali suyun her ne kadar faydası olsa da bazı zararları da bulunabiliyor. Alkali suyun aşırı tüketilmesi vücutta su tutulmasına, ödeme ve benzeri durumlara yol açabilir. Bu nedenle doktorunuza başvurmadan tüketmenizi ya da günde 4 bardaktan fazla içmenizi tavsiye etmiyoruz.

kaynak: https://hayatbilgileri.com/hayat-bilgileri/bunu-izlemeden-bu-yaz-sise-su-almayin/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.