Onur Air Moskova İle Rusya Fethine Devam Ediyor – biliyomuydun.com

Onur Air Moskova İle Rusya Fethine Devam Ediyor

Seyahat 23 Mayıs, 23:02'de eklendi

Onur Air hava yolları Rusya seferlerine geçtiğimiz günlerde bir yenisini daha eklemiş ve bu eklediği şehir Moskova olmuştu. Moskova seferleri ile Onurair, Rusya’nın Nalçik ve Grozni’den sonra 3. Şehri olarak Onur hava yollarının listesine eklendi.

Ercan seferlerini ise günde 3’ten düşürmeye başlayarak en son aylarda nerdeyse haftada bire kadar düşüren, ardından da Ercan uçuşlarını sonlandırma kararı alan Onur hava yolları bundan sonra Rusya ve Avrupa ağırlıklı uçuşlar düzenleyeceğini duyurmuştu. Ercan seferlerini noktalamasında ki en önemli faktörün de artan rekabet koşulları dolayısı ile sonlandırmış olduğu söyleniyordu. Basın bültenleri, internet haber siteleri kapsamında da yer alan bu gündem başlığı büyük çaplı tartışmalara neden olmuştu.

ONUR AİR SEFERLERİ NEDEN YÖN DEĞİŞTİRİYOR?

Türkiye’nin belli başlı en büyük hava taşımacılığı rolünü üstlenenlerden biri olan Onur air, Ercan seferlerini sonlandırdıktan sonra çeşitli yorumlar yapıldı. Bu yorumların en çok karşılık göreni ise artan rekabet koşullarında fiyat kıyaslamalarında Pegasus ve THY gibi köklü firmalarında Ercan seferleri düzenleyerek pazarı hareketlendirerek müşteri çekmeleri olmuştu. Bu konuda yazılanlar ve yapılan yorumlar bir kenara bırakılıp başka şekilde konuyu ele alacağız. Onurair internet satışlarında adeta kendi bindiği dalı kesiyor! Nasıl mı? İşte bunu açıklamaya çalışalım.

ONURAİR İNTERNET SİTESİNDE REKABETİ TEKELLEŞTİRİYOR

Onur Havayolları uçuşlarını internet üzerinden arayan yolcuların çoğu alışık oldukları uçak bileti satış siteleri almak yerine firmanın kendi resmi sitesinden almak zorunda bırakılıyor. Bunun sebebi ise gayet açık bir şekilde Onurair firmasının başka ucuz uçak bileti satan firmalara kendi sitesinden daha yüksek komisyon ile bilet sattırması. Hal böyle olunca diğer bilet satış noktası olan internet siteleri de kampanya ve reklam ağırlıklarını diğer havayolu firmalarına ayırıyorlar. Daha çok kazanayım ve müşterilerimi kendi internet siteme çekeyim maksadı ile bu şekilde bir strateji izleyen Onur firması, ne yazık ki bu taktik ile çok sayıda müşteri kaybediyor. Bunun farkında mı değiller yoksa kasıtlı olarak zararı göz önüne alıp yine de fikirlerinden vaz mı geçmiyorlar bu bilinmiyor. Bunlara rağmen Moskova uçuşu büyük bir başarı olarak gözlemleniyor.

EN UCUZ ONUR AİR UÇAK BİLETİ SATAN SİTELER

Uçak bileti arayışlarınızda internet üzerinde ki sanal mağazalarda bulabileceğiniz Onurair marka en ucuz uçak bileti kesinlikle https://ucuzauc.com/onur-air-ucak-bileti adresi olacaktır. 0 (212) 221 1 221 numaralı telefonu arayarak ta bilet işlemlerinizi telefonla yapabileceğiniz bu firmanın en uygun şartlarla bilet satışları gerçekleştirdiğini görebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.