NASA Cennetin Fotoğrafını Yayınladı – biliyomuydun.com

NASA Cennetin Fotoğrafını Yayınladı

Dünya 3 Haziran, 01:42'de eklendi

NASA sürekli uzaydan fotoğraflar paylaşıyor ama yakın zamanda paylaştığı bir fotoğraf oldukça kafa karıştırıcı.

Fotoğrafın değerini anlamak için özel bir büyüteçle bakmak veya özel bir yakınlaştırma uygulaması ya da aleti kullanmak gerekiyor.

Aşağıdaki video sizi uzayın küçücük bir parçası olan 100 milyar yıldız arasında bir yolculuğa çıkarıyor. Videoda içerisinde gezindiğiniz fotoğraf, 40.000 ışık yılı uzaklıkta olan 411 farklı fotoğrafın bir araya getirilmesinden oluşuyor.

Bu tek fotoğrafı bilgisayarınıza indirmeye kalksanız, son teknoloji ile çekilmiş 3 saatlik yüksek çözünürlükteki bir filmi indirmekle aynı yeri tutar çünkü fotoğraf 4.3 GB büyüklüğünde.

Düşünün, bu sadece bir fotoğraf! Bu fotoğraf Andromeda’nın çekilmiş en net fotoğrafı. Eğer tamamını bir ekranda göstermek istiyorsanız bunun için de 600 HD bir televizyona ihtiyacınız var ki fotoğraf tümüyle ekrana sığabilsin.

Eğer SpaceTelescope.org adresini ziyaret ederseniz fotoğrafı bilgisayarınıza indirmeye gerek olmadan, istediğiniz gibi yakınlaştırıp uzaklaştırarak inceleyebilirsiniz.

Şimdi kulaklıklarınızı takın ve aşağıdaki videoyu tam ekran yapıp izleyin. Uzayda inanılmaz bir yolculuğun tadını çıkarın

kaynak: https://hayatbilgileri.com/pratik-hayat-bilgileri/nasa-cennetin-fotografini-yayinladi/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.