Günün sorusu: Kaç oruç bir yaşam eder? Oruç tutan doktorların dokunmak istemediği kanalizasyon işçisi yaşamını yitirdi – biliyomuydun.com

Günün sorusu: Kaç oruç bir yaşam eder? Oruç tutan doktorların dokunmak istemediği kanalizasyon işçisi yaşamını yitirdi

Dünya 3 Haziran, 02:48'de eklendi

Oruç tutan doktorların “temiz olmadığı” gerekçesiyle dokunmak istemediği kanalizasyon işçisi İrfan Masih, yaşamını yitirdi.

Pakistan’da kanalizasyon temizleyen İrfan Masih, 3 diğer kanalizasyon işçisiyle birlikte Umerkot kentinde kanalizasyon temizliği yaparken baygınlık geçirdi.

Devlet hastanesine kaldırılan 30 yaşındaki Masih, oruç tutan doktorlar tarafından “temiz olmadığı” gerekçesiyle tedavi edilmedi.

Ölen işçinin annesi İrşad Masih, “doktorlar onu tedavi etmeyi reddettiler çünkü oruç tutuyorlardı ve oğlumun temiz olmadığını söylediler” diye konuştu.

Pakistan medyasına konuşan Pervez Masih, kardeşinin bedenini temizlediğini, doktorların bundan sonra oksijen tüpü gönderdiğini, ancak gönderilen tüpün boş olduğunu, yeni bir tüp bulunana kadar kardeşinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Doktorların işçiyi tedavi etmemesi sebebiyle hastanenin önünde 10 saat süren bir protesto yapıldı.

Söz konusu kanalizasyonda daha önce de 2012 yılında 25 yaşındaki Krishan Gujrati ve 28 yaşındaki Nevaz Masih isimli işçilerin yaşamlarını yitirdikleri öğrenildi.

haber.sol.org.tr

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.