İçinizdeki Sonsuz Gücü Keşfetmeniz İçin Yapmanız Gereken 8 Şey (4. madde önemli!) – biliyomuydun.com

İçinizdeki Sonsuz Gücü Keşfetmeniz İçin Yapmanız Gereken 8 Şey (4. madde önemli!)

Yaşam 12 Haziran, 13:23'de eklendi

İnsanoğlu olarak aslında tahmin edemeyeceğimiz kadar güçlüyüz.

Sadece bilimsel çalışmalarda, araştırmalarda değil; sezgisel güçlerimiz de çok yüksek. Ama çoğumuz bunun farkında değil. Özellikle kendi bireysel gücünün farkında olmayan, kendini keşfetmeyi bekleyen birçok insan var.

Bazı insanlarsa kendilerinin farkındadırlar fakat bunu nasıl değerlendire ceklerini bilemezler. İşte olmak istediğiniz yerde olmak için kendi yolunuzu kendiniz çizerken yapmanız gereken birkaç şey!

1. Algılarınızı geliştirin.

Algılarınıza odaklanırsanız onları geliştirmeye başlarsınız. Ufkunuzu genişletin. Sorunlara başkasının gözünden bakmayı deneyin. Algılarınızı açtığınızda fark etmediğiniz birçok şeyi fark edecek, kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyacaksınız. Daha doğru hamleler yapacak ve kararlarınızdan pişman olmayacaksınız. Sezgileriniz size yardımcı olacak.

2. İleri görüşlü olmaya çalışın.

Bu zor olabilir biliyorum. Fakat hatalarınızdan ders çıkararak, tecrübelerinizi kullanarak neler olabileceğini tahmin etmeye çalışarak başlayabilirsiniz. Birkaç deneme yanılma sonucunda, dikkatinizi verdiğiniz sürece sizin için en doğru yolu seçebilirsiniz.

3. Kendi benliğinizi tanıyın.

Siz kimsiniz? Gerçekten olmak istediğiniz kişi misiniz? Nerede yaşamak isterdiniz? Kendinizi tanıyın. Şu kısacık ömrünüzde durup baktığınız yer sizin görmek istediğiniz manzara mı? Kendi hikayenizi koşulların ve insanların yaratmasına izin vermeyin. Kendi hikayenizi siz yazın. İlham beklemeyin, ilham olun.

4. Dönüm noktanızı yaratın.

Hayatta başardığımız her şeye ulaşmamızda bizi yolun sonuna götüren dönüm noktaları vardır. Bu yol uğrunda duvarlara tosladınız, bu sizi başarmaktan alıkoydu mu? İşte o anda yapmanız gereken şey elinize bir çekiç alıp o duvarı yıkmanız. Dönüm noktanız engellerinizi aştıktan sonra başlayacak.

5. Gerektiğinde akışına bırakmayı öğrenin.

Sizi aşağı çeken, engelleyen yüklerden kurtulun. Sahte dostlarınızı düşünmeyi bırakın mesela, enerjinizi daha başka yerlerde kullanın.

Beyninizi sizi negatif etkileyen konular üzerinde yormamayı seçin. Olabileceğiniz en iyi halinizle hayatınıza devam etmek istiyorsanız, bunu yapmak zorundasınız. Enerjinizi emen herkesten ve her şeyden kurtulun. Akışına bırakın.

6. Empati kurmaya çalışın.

Çevrenizdekilerle derin bağlar kurun. Birini dinlerken onun gibi hissetmeye çalışın. Karşınızdakinin enerjisini aldığınızda o da sizi hissedecek ve aranızda görünmez muhteşem bir bağ oluşacak. Bu gücü kullanın.

7. Ruhunuzu dinleyin.

Yorulmuş mu, ihtiyacı olan ne? Kendinizi sizden başka kimse düşünmez. Siz ruhunuzu da bedeninizi dinlediğiniz kadar dinleyin. Onunla ilgilenin. Gerçekten huzurlu musunuz? Ne size huzurlu hissettirir?

Ruhunuzu aç bırakırsanız, güçsüz hissedersiniz. Yorgun olursunuz. Tıpkı uyuyamadığınız zaman yorgun düşmeniz gibi. Onu en iyi şekilde doyurmak için yine kendinizi tanımanız gerek. Ruh tutkularla beslenir. Tutkunuzu bulun.

kaynak: http://filoji.com/ 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.