Karşı Cinsi Duruşu Ve Saygınlığıyla Etkileyen Kadın Ve Erkeklerin 7 Ortak Özelliği – biliyomuydun.com

Karşı Cinsi Duruşu Ve Saygınlığıyla Etkileyen Kadın Ve Erkeklerin 7 Ortak Özelliği

Kadın 16 Haziran, 03:00'de eklendi

1. Ani duygusal tepkilerden kaçınırlar.

Özellikle erkekler zor durumlarda ani yükselişler yapmayarak sakin ve vakur kalabilen kadınları daima etkileyici bulurlar. Aynı durum kadınların bakış açısından da geçerlidir.

Ağırbaşlı ve duygularına çabucak teslim olmayan bir erkek bu tavrı ile karşısındaki kadının ona bakış açısını oldukça etkiler. İster erkek olsun ister kadın herkes duygusal olarak kendine hakim bir karşı cinsi etkileyici bulur.

2. Özel hayatlarında seçicidirler, gerektiğinde hayır demesini bilirler.

Karşı cinste saygı uyandıran bir başka özellik ise hayır diyebilme yeteneğidir. Özellikle çoğu bireyin doymak bilmez bir maymun iştahıyla, ilişkilere dair her şeyi hızla tükettiği günümüzde, kendine belirlediği çizgilerin dışına çıkmayarak hayır demesini bilen tüm kadın ve erkekler karşı cinste derin bir saygı uyandırır. Kısacası bu gruptaki insanlar ilişkileri konusunda da seçici ve ağırbaşlı davranırlar.

3. Kendinden zayıflara şefkat ile yaklaşırlar.

Şu bir gerçek ki, erkekleri etkileyen faktörlerin en başta gelenlerinden biri, karşılarındaki kadının “iyi yürekli” olmasıdır. Tüm erkekler kendinden zor durumda olana şefkatle yaklaşan kadınlardan etkilenir. Ancak burada erkeklerin sürekli olarak göz ardı ettiği nokta ise kadınların da aynı şekilde, iyi yürekli ve sevecen erkeklerden etkilendiği gerçeğidir.

Erkeklerinin bunun farkına varamamasının sebebi, toplumumuzda egemen olan maço erkek kültürünün kadınların isteklerini iyi anlayamamış olmasından kaynaklıdır. Örnek vermek gerekirse, bir erkeğin bir kedi yavrusunu sevmesi maço anlayışına uymayan bir hareket olarak görülür ancak kadın perspektifinden bu hareket iyi yürek göstergesi olarak algılanır ve oldukça etkileyici ve çekici bulunur.

4. Alçak gönüllüdürler.

Karşı cinse etkileyici gelen kadın ve erkeklerin bir başka özelliği ise alçak gönüllü olmalarıdır. Bazı insanlar sürekli olarak kendilerinin övülmesinden ve konuşulmasından zevk alırlar. Ancak karşı cins bu durumu belli belirsiz sezinler ve içten içe bu durumu itici bulabilir.

İşte bazıları ise bu gibi durumlarda kendilerinin ön plana çıkartılarak övülmesinden pek hoşlanmazlar, alçak gönüllülük ve belki utangaçlık ile konuyu geçiştirmeye ve değiştirmeye çalışırlar. Bu tevazu hali ister kadın olsun, ister erkek karşı cinse daima etkileyici gelir.

5. Dürüsttürler

Hem kadında hem erkekte dürüstlük her zaman etkileyicidir. Özellikle kadınlar karşılarındaki erkeğin dürüstlüğe şahit olduklarında bu durumdan gerçekten çok etkilenirler.

Aynı şekilde erkeklerde dürüst kadınlara saygın bir tavırla yaklaşılması gerektiğini düşünürler. Tabi ki, daima dürüst olmak, insan ilişkilerinin karmaşıklaştığı doğru ve yanlışın siyah ve beyaz gibi keskin hatlarla ayrımlanamadığı günümüz toplumunda gerektiği kadar takdir görmeyebilir. Ancak dürüstlüğün etkileyici olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

6.  Dedikodudan hoşlanmaz, başkalarının hayatlarına karışmazlar.

Herkesin her şey hakkında fikir sahibi olduğu günümüzde başka hayatlara saygılı insanlar bulmak gerçekten oldukça zor. İşte bu yüzden özellikle erkekler, dedikodu yapmayan ve başkalarının hayatlarıyla ilgilenmeyen kadınları etkileyici bulurlar. Ancak aynı durum kadınlar içinde geçerlidir.

Çünkü günümüzde erkeklerde kadınlar kadar dedikodu yapmakta ve özellikle başkalarının hayatları hakkında yorum yapma konusunda kadınları devede kulak brakmaktadırlar. Bu yüzden aynı şekilde kadınlarda dedikodu yapmayan ve başkalarının hayatlarına karışmayan erkekleri etkileyici bulurlar.

7. Kendinden emindirler.

Hem kadınların hem de erkeklerin etkileyici bulduğu bir diğer madde ise kendinden emin olmadır. Çoğu zaman erkekler karşı cins ile olan ilişkilerinde olayları olduğundan daha karmaşık hale getirme eğilimindedirler.

Oysa ki kadınların görmek istediği yegane şey kendinden emin bir duruş ve ne istediğini bilen bir tavırdır. Ancak bu noktada kadınlar şunu unutmamalıdırlar ki, aynı durum erkekler içinde geçerlidir!

Erkeklerde aynı şekilde kendinden emin ve ne istediğini bilen kadınları etkileyici bulurlar. Çok basit bir örnek vermek gerekirse, bazen dışarıya çıkıldığında ne yiyip ne içeceğine hemen karar veren bir kadının bu tavrı bile erkeğe etkileyici gelebilir.

Yani işin aslı hepimiz özümüzde, aynı temelden beslenen basit şeyleri etkileyici bulmaktayız. Ancak tüm bu basitliğe rağmen zihinlerimizde olayları ve dünyayı olduğundan daha büyük hale getirerek işleri zorlaştırıyoruz. İşte tüm bu ilişkiler yumağının karmaşıklığına sebep olan yegane şey de tam olarak bu…

kaynak: http://filoji.com/karsi-cinsi-durusu-ve-sayginligiyla-etkileyen-kadin-ve-erkeklerin-7-ortak-ozelligi/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.