Magandalardan Uzak Tatil Yapabileceğiniz 13 Ülke – biliyomuydun.com

Magandalardan Uzak Tatil Yapabileceğiniz 13 Ülke

Seyahat 18 Haziran, 13:22'de eklendi

Seyahat etmek, yeni yerler ve insanlar keşfetmek için mükemmel bir fırsat, ama –eğer yalnız geziyorsanız- kendinizi keşfetmek için de çok iyi bir fırsattır!

Birçok kadın olası tehlikeler sebebiyle yalnız seyahat etmek konusunda tereddüte düşerler. İşte size bu konuda yardımcı olabilmek ve yalnız gezmenin zevkine varabilmeniz için 13 farklı güvenli nokta!

Topuklu ayakkabılarınızı ve selfi çubuğunuzu hazırlayın – macera hemen köşeyi dönünce!

 • İzlanda

Konu yalnız gezen kadınlar için güvenli yerler olunca, İzlanda hem rahat atmosferi hem de kendine özgü muhteşem manzarasıyla ilk akla gelen yer oluyor. Buzun ve ateşin toprağı İzlanda, kadınlar için tamamen güvenli bir yer. Reykjavik’de bir yandan yerel hayatı deneyimlerken bir yandan da yerel müziğin tadını çıkarabilirsiniz. İzlanda’da yapılabilecek aktiviteler arasında buzullarda yürüyüş, lagünlerde yıkanma ve şnorkelle yüzme gibi şeyler de bulunuyor. Ya da ilk dijital göçebelik deneyiminizi başlatarak projelerinizi yurtdışından yürütebilirsiniz.

 • Kanada

Kanadalılar hakkında ne derler bilirsiniz: dünyanın en arkadaş canlısı insanları! Ve gerçekten öyle olması Kanada’yı yalnız gezilebilecek ilk ülkelerden biri yapıyor. İnsanlar iyi olabilir, ancak hava durumu her zaman öyle değil. Bu yüzden iklim şartlarını ve hava durumunu göz önünde bulundurarak bavul hazırladığınıza emin olun!

 • Yeni Zelanda

Yeni Zelanda maceranın toprakları. Muhteşem manzaralara ve eğlenceli aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Bir gezi uçağıyla etrafı turlayabilir, ünlü Routeburn Track’de yürüyüş yapabilir, jetboating yapabilir, ata binebilir, yamaç paraşütü yapabilirsiniz ve liste böyle uzayıp gider. Daha az sportifseniz, Yeni Zelanda’nın daha önce gördüklerinize hiç benzemeyen nefes kesen manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz.

 • İskandinav Üçlüsü

Farklı kültürleri ve girift mimarileriyle İsveç, Danimarka ve Norveç yalnız gezen kadınlar için güvenli 3 ülke. İster birçok eski Viking sanat eserine ev sahipliği yapan müzeleri gezer, ister sadece yerlilerle hayatın tadını çıkarabilirsiniz. Danimarka dünyanın en mutlu ülkesi olarak adlandırılır.

 • Tayland

Tayland’la ilgili pek çok şey duyarsınız, ama bunların arasında yalnız ve gezgin kadınlar hakkında tek bir kötü şey olmaz. Bu, Tayland’ın yalnız gezen kadınlar için en güvenli yerlerden biri olmasından kaynaklanıyor. Plajlar, yemekler ve manzara mükemmel ve bunlarla birlikte kendinizi şımartmanın tadına varabilirsiniz; çünkü Tayland’da uygun fiyatlı çok fazla otel bulunuyor!

 • Kosta Rika

Kosta Rika el değmemiş plajları ve mükemmel dalgalarıyla adeta sörfçüler için yapılmış! Ayrıca yalnız gezenler için de çok iyi bir durak, çünkü her tip gezgin için birçok aktivite sunar. Safari deneyimi yaşayabilir, yüzmeye gidebilir veya sadece beyaz kumlu plajlarında güneşlenebilirsiniz.

 • İrlanda

İrlandalılar sizi hiçbir şey için rahatsız etmezler veya dürtmezler. Onlara katılıp mutluluklarını ve futbol hakkındaki yorumlarını paylaşabilirsiniz, siyah biranızı paylaşmayın yeter! Bu tadını yalnız çıkarmanız gereken bir şey, tıpkı tatiliniz gibi. Kırsal kesimde de pek çok ilgi çekici şey var, tatilinizi iyi planladığınızdan emin olun.

 • Hollanda

Hollanda, özellikle Amsterdam, özgür ve rahat yaşam tarzıyla meşhur. Kötü ününe rağmen yalnız tatilinizin güvenle tadını çıkarabilir ve kanalları keşfederek sonsuz çiçek tarlalarında bisiklet turuna çıkabilirsiniz.

 • Bali

Bali sırt çantalı gezginler kültürüne sahip ve birçok yalnız gezgine ev sahipliği yapmış bir ülke. Kadınlar huzurlu tapınakları gezerken, ucuz konaklamanın ve yemeklerin tadını çıkarırken oldukça güvendeler. Yerliler de bir o kadar arkadaş canlısı. Ve bir şey daha: Bali tam bir romantik kaçış ülkesi, yani yalnızlığınız siz istemedikçe çok uzun sürmez!

 • Singapur

Singapur Disneyland gibi; bir kere gittiniz mi hiçbir şey kötü gidemez! Ve bu gerçek, çünkü Singapur Japonya’dan sonra Asya’daki ikinci en güvenli ülke. Küçük olmasına rağmen güneşten tutun da muhteşem yapılara kadar Singapur’un sunduğu pek çok şey var ve bu sayede ülkeyi baştan başa gezebilirsiniz. Ancak bir dezavantaj Singapur’un biraz pahalı olması.

 • Güney Kore

Güney Kore sıcakkanlı bir ülke. Bu küçük ve güzel ülke tam bir mücevher; muhteşem bir vahşi doğa, gür ormanlar, ileri teknoloji kültürü ve canlı bir gece hayatı. Ayrıca fiyatlar oldukça düşük, küçük bir bütçeyle tatilinizi tamamlayabilirsiniz.

 • Avusturya

Avusturya yalnız başınıza Alpleri keşfedip kayak yapabileceğiniz ve karmaşık mimariyi keşfedebileceğiniz bir başka güvenli Avrupa ülkesi. Prenses Sissi’nin memleketinde, leydi tarzı ata binmeyi deneyebilirsiniz. Keşfi bitirdiğinizde, bir kafede vakit geçirip hangi tiyatroya gideceğinizi kararlaştırabilirsiniz.

 • Butan

Butan kadınların saygıyla yaklaşıldığı sevimli bir yeşil cennet, ki bu da onu yalnız gezen kadınlar için doğru bir ülke yapıyor. Bu Budist ülke tapınaklarıyla ve size yardım etmek için can atan güleryüzlü insanlarıyla oldukça zengin, özellikle sıkıntıda bir genç kadınsanız. Folk Müzesi ve Botanik Bahçe’yi gezerken ucuz konaklamanın ve yemeğin tadını çıkarın!

kaynak: https://hayatbilgileri.com/pratik-hayat-bilgileri/yalniz-kadin-gezginler-icin-gezilebilecek-13-guvenli-yer/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.