Cerrah Ailenin İznini Almadan Küçük Bir Sürpriz Yaptı… Çocuk Uyandığında Gözlerine İnanamadı – biliyomuydun.com

Cerrah Ailenin İznini Almadan Küçük Bir Sürpriz Yaptı… Çocuk Uyandığında Gözlerine İnanamadı

Dünya 22 Haziran, 13:28'de eklendi

Hastaneye gitmek çocuklar için bir hayli sıkıntılı olabiliyor. Doktorlar ve hemşireler, çocukların hastane korkusunu akıllarında bulundurarak hareket ediyorlar.

En iyi çocuk doktorları, çocukları tedavi etmenin sadece hastalıklarını ve acılarını geçirmekten ibaret olmadıklarını bilip çocukların hastanede iyi hissetmeleri için ellerinden geleni yapanlardır.

Dr. Travis Groth da onlardan biri. Wisconsin’deki bir çocuk hastanesinde cerrahlık yapıyor. Operasyon geçiren çocukların ameliyat sonrası iyi hissetmeleri için ise harika bir çözüm bulmuş.

Travis Groth, Wisconsin Çocuk Hastanesi’nde çalışıyor. Çocuklarla iyi anlaşmasıyla ünlü birisi. Hastanenin çocuklar için ne kadar korkutucu bir yer olduğunu biliyor.

Kariyeri boyunca birçok çocuğu tedavi eden Dr. Groth, çocukların daha iyi ve güvende hissetmesi için harika bir çözüm bulmuş.

Dr. Groth, her doktor gibi saatlerce peşpeşe çalışıyor ve haliyle yorgun düşüyor. Buna rağmen çocukları gülümsetmek için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Hastane Facebook sayfasında, “Doktorlarımız, hemşirelerimiz ve personellerimiz çocuklar için elinden gelen her şeyi yapıyor. Bazen ameliyat olan çocukların oyuncaklarına bandaj sarılırken bazense de doktorlar çocukların en sevdiği çizgi film karakterlerinin kostümlerini giyiyorlar” dedi.

Dr. Groth, ameliyat ettiği çocukların oyuncaklarına da dikiş atıyor ve bandaj sarıyor. Böylelikle çocuklar ameliyattan uyandıklarında yalnız hissetmiyorlar.

Hastaneye çocuğunu getiren annelerden biri Facebook’ta “Aman Tanrım! Oğluma dikiş attırmak için hastaneye götürdük. Oğlum da odaya yanından ayırmadığı oyuncak maymunuyla girdi. Odadan çıktığında maymunda da dikiş olduğunu gördük. Çok teşekkürler Dr. Groth! Yaptığınız şeyi takdir ediyoruz!” dedi.

Bazense de Dr. Groth, çocukların oyuncaklarının röntgenini çekip, röntgeni evlerine götürmelerine izin veriyor.

Küçük bir kız kulağından ameliyat olacaktı. Ameliyata en sevdiği oyuncağıyla girdi. Uyandığında ise oyuncağının kulağında da bandaj olduğunu gördü.

Aile doktorun yaptığını görünce çok şaşırdı. Böylelikle kızları iyileşme sürecini tek başına atlatmak zorunda kalmayacaktı.

Dr. Groth’un çocukların daha iyi hissetmesi için görevinin ötesinde işler yapması gerçekten mükemmel!

Dr. Groth’tan diğer çocuk doktorlarının da haberdar olması gerekli. Belki ondan esinlenip benzer sürprizler yaparlar. Paylaşmayı ihmal etmeyin.

kaynak: newsner.com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.