Bostancı Oto Ekspertiz – biliyomuydun.com

Bostancı Oto Ekspertiz

Teknoloji 23 Haziran, 02:34'de eklendi

Bostancı Oto Ekspertiz

Oto ekspertiz demek bir aracın geçmişte geçirdiği kazalar, kazalara istinaden değişen parçalar, hasarlar gibi durumları ön plana çıkaran hizmettir.

Ekspertiz hizmetinin yapılması demek bir aracın çok yakında arızalanma gibi durumlarını da önceden bilebilmesi demektir. Uzman incelemesi olarak bildiğimiz ekspertiz hizmeti birçok insan tarafından tercih edilen bir çalışma türüdür.

Özellikle bir aracın mekanik kısımlarının bakımları, bir uzman tarafından incelenmesi çok önemlidir. Ülkemizde insanlar araba almak istedikleri zaman özellikle motor kısımlarına baktırırlar. Bunun sebebi ise motor arızalarının çok yüksek maliyetler oluşturabileceği ihtimalidir.

Eğer bir kişi motoruna baktırmadan araç aldığında aklı her daim aracın mekanik kısımlarında sorun olup olmadığı ya da beni yarı yolda bırakır mı gibi düşüncelere sahip olacaktır. Bu nedenle araç almadan önce mutlaka baktırılması tavsiyelerimiz arasındadır.

Oto ekspertiz oldukça önemli bir konudur. Kesinlikle atlanılmaması gereken önemli konulardan birisi olması sebebiyle küçük miktar paralar vererek uzman incelemesi yaptırılması gerekir.

Örneğin; 200 TL vererek bir aracınızın durumu hakkında bilgi almak sizi rahatlatacaktır. Burada verdiğimiz 200 TL örnek olarak belirtilse de sizin anlaşacağınız Bostancı oto ekspertiz hizmeti sunan firma daha uygun fiyatlara da uzman incelemesi yapmaktadır.

Bahsi geçen 200 TL’yi her ne kadar örnek olarak geçiriyor olsak ta bu size çok büyük para gibi gelebilir. Ancak bu düşünce oldukça yanlıştır. Çünkü yapacağınız kontrol hizmetinde satın alacağınız araç hakkında bilgi sahibi olacaksınız demektir.

Sizlere detaylı bir şekilde rapor sunan ekspertiz hizmeti aracın neresinde boya varsa, aracın motor aksamında sıkıntı varsa ve daha önce kaza geçirerek şu parçaların değiştiğine varana kadar detaylı raporları sunar.

Ancak aksi bir durum düşünüldüğünde siz ekspertiz hizmeti yaptırmadığınızda size büyük gelecek aslında küçük olan rakamın kat ve kat fazlasını ödemek zorunda kalabilirsiniz.

İkinci el araba satın alacağınız zaman ‘’ memurdan temiz ‘’ veya ‘’ bayandan temiz ‘’ gibi ifadeler kullanılarak araçların bakımlı ve temiz olduğu ima edilerek satılmak istenilmektedir.

Bir aracın bayanın kullanması ya da memurun kullanması kaza yapmayacakları anlamına gelmez. Bu sebeple oto ekspertiz hizmetinden faydalanmadan bu tarz cümlelere aldanmayınız.

kaynak: http://www.garantiotoekspertiz.com/index.asp

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.