Gezi Parkı’na otelden otomatik düzenekle bildiri: Bakın o bildiride ne yazıyor! – biliyomuydun.com

Gezi Parkı’na otelden otomatik düzenekle bildiri: Bakın o bildiride ne yazıyor!

Yaşam 1 Temmuz, 17:54'de eklendi

Gezi Parkı’na bakan bir otel odası tutan Enden Morius S. otelden ayrılıp, içeri kurduğu düzeneği uzaktan kumanda ile çalıştırarak, caddeye bildiri yağdırdı.

Türkiye vatandaşlarına başlıklı bildiride, ”Demokrasiyi savunun, ırkçılığa karşı savaşın, diktatörlüğü devirin” ifadeleri yer aldı.

İstanbul Taksim’de Gezi Parkı’na bakan bir otel odası tutan Alman vatandaşı Enden Morius S. odaya özel bir düzenek kurdu. Daha sonra otelden çıkarak, uzaktan kumandayla caddeye bildiri yağdırdı.

Olay Beyoğlu Gezi Parkı karşısında bir otelde meydana geldi. Otele gelen Alman vatandaşı Enden Morius S. (26), Gezi Parkına bakan bir oda tuttu. Enden Morius S. gece saatlerinde otelden dışarı çıktı. Sabah olduğunda otel odasından caddeye doğru bildiri yağdığını gören otel görevlileri durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri bildirinin hangi odadan atıldığını tespit ederek içeri girdi. Otel odasına giren polis ekipleri otelden ayrı internet ağı, kamera sistemi ve yazıcıdan oluşan düzenek buldu. Otel odasına Olay Yeri İnceleme ekipleri çağrıldı. Olay Yeri İnceleme ekipleri odada detaylı bir inceleme yaparak delil topladı. Düzeneğin özel olarak kurulduğunu uzaktan kumanda ile çalıştırıldığını tespit etti.

Enden Morius S.’nin hazırladığı bildiriyi dağıtmak için internet üzerinden yazıcıya komut vererek bildirilerin sokağa düşmesini sağladığı tespit edildi. Odadaki kamera sistemi ile de bütün bu sistemin çalışıp çalışmadığını kontrol ettiği anlaşıldı.

Türkiye vatandaşlarına başlıklı bildiride, ”Demokrasiyi savunun, ırkçılığa karşı savaşın, diktatörlüğü devirin” ifadeleri yer aldı.

Bildirinin Tam metni:


Günün videosu: 12 Yıl Komada Kalan Gencin Anlattığı Tuhaf Şeyler

kaynak: http://siyasihaber3.org/gezi-parkina-otelden-otomatik-duzenekle-bildiri-direnmek-yasamaktir

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.