Erdoğan, evde zor tuttuğu %50’yi Adalet Yürüyüşüne karşı sokağa çağırıyor – biliyomuydun.com

Erdoğan, evde zor tuttuğu %50’yi Adalet Yürüyüşüne karşı sokağa çağırıyor

Politika 6 Temmuz, 08:37'de eklendi

Hemen her konuşmasında Adalet Yürüyüşü’nü ‘terör’ ile özdeşleştiren Erdoğan, darbe girişiminin 1. yıl dönümünde ‘Demokrasi Nöbeti’ adı altında halkı sokağa dökecek.

İkircikli politikalarına bir yenisini ekleyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’nü “Bunlar şimdi terör örgütleriyle el ele kol kola” ithamlarıyla hedef alırken, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümünde halkı sokaklara dökülmeye davet etti.

“Demokrasi Nöbeti” adını verdiği toplanmalar için, başdanışmanı ve Saray sözcüsü İbrahim Kalın aracılığıyla çağrı yapan Erdoğan, nöbetlere bizzat katılacak ve darbe gecesi yakınlarını kaybedenlerle de bir araya gelerek.

Darbenin hemen ardından gerçekleşen büyük kalabalıklı katılımlara sahne olan mitingler 10 Ağustos’a dek sürmüştü. İşte Erdoğan’ın, Adalet Yürüyüşü’nü kriminalize etmeye çalışan o sözleri:

“Aklı başında olan herkesin görebildiği bu durum ülkemize karşı kurulan tuzakların bir parçasıdır. Adalet diyen ama mahkemelere saldıran bir zihniyetin derdi asla adalet, hukuk olamaz. bir defa bile gönül diliyle şehitlerimizi andığını duymadığımız kişiler teröristler için dünyayı ayağa kaldırıyorlar.

PKK yöneticisi size doğru adım atıyorsunuz diyorsa yolunuz yanlıştır. Uluslararası mahkemelerin dahi eleştirmediği tarzda davranıyorsanız yaptığınız iş bu ülkenin hayrına değildir.

Terör örgütlerine karşı aklınızdan dahi geçirmediğiniz yürüyüşü başlatıyorsanız kimseyi adalete inandıramazsınız.

Siz bu tavrınızla dikene su vererek zulmü yüceltiyorsunuz.” Buna karşın “Demokrasi Nöbeti”ni kutsayan ve geniş kitlelerin adalet talebini görmezden gelen Erdoğan böylece ikircikli ve çelişkili politikalarına bir yenisini eklemiş oldu

kaynak: http://www.sanalgaste.com.tr/erdogan-evde-zor-tuttugu-50yi-adalet-yuruyusune-karsi-sokaga-cagiriyor/2205/


Günün videosu: Önemli olan sorunu doğru anlamak ve nasıl çözüme ulaşacağını bilmektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.