Amerika’da Yaşayan Birinin, Aradığı Mutluluğu Yurt Dışında Yaşayarak Bulacağına İnananlar İçin Yorumu – biliyomuydun.com

Amerika’da Yaşayan Birinin, Aradığı Mutluluğu Yurt Dışında Yaşayarak Bulacağına İnananlar İçin Yorumu

Dünya 6 Temmuz, 14:25'de eklendi

Yurt dışına yerleşmek, Türkiye’de yaşayan birçok insanın hayalidir.

Daha iyi imkanlar olduğu için bunun hayalini kuran insanların göz ardı ettiği önemli bir nokta ise bu onları gerçekten mutlu edecek mi? Şikayet ettikleri şeyler orada gerçekten çözüme kavuşacak mıydı?

Yurt dışına hiç çıkmamış insanı anlarım. Onların öyle bir şansı olup görmediğinden yurt dışı her zaman çekicidir. Sorunlarına hep cevabın yurt dışında olacağını düşünür.

Irkçılık var diyorlar Tükiye’de. Var, yurt dışında yok mu?

Erasmuşla gidersen Almanya’ya belki 2,3 Almanla tanışırsın. İş ara bakalım Türkçe isminden dolayı kaç kişi geri çevirecek seni. Türksün, Kürtsün farketmez, küçümsediklerinde seni, moralini bozmayıp aynen takılabileceksen o senin iki yüzlülüğün olur. Türkiye’de ırkçılık, yurt dışında olur öyle arada, yok ya.

Bazısı kızlarla daha rahat olabileceği düşüncesindedir.

Kızlarda seni bekliyordu zaten, Amerika’da mesela Türk cengaveri gelsin de sabah akşam götürsün beni diye. Türkiye’de diyelim 2 senede hiç bir kızla olamadın, Amerika’da kaç defa olacaksın biliyor musun? Sıfır. Türkiye’de de insanlar gayet sevişiyor bunun için ülke ülke gezmene gerek yok. Sorun sendedir belki bir ihtimal hiç düşündün mü?

Bazısı Türkiye’de iyi iş bulamaz, yurt dışında para içinde yüzeceğini düşünür. Bazı ülkelerde illa ki daha çok kazanırsınız ama ona göre de çok harcarsınız. Kazandığınız para size yetmez mutsuz olursunuz.

Bunun hakkında 10 sayfa yazı yazsam yurt dışında yaşamamış insan anlamaz. Türkiye süper mi ekonomik olarak, hiç de değil ama iyi okul mezunu özellikle yurt dışından gelmiş yabancı dili iyi, tecrübeli biri gayet yüksek hayat standartlarında yaşar. 13 milyon insan evsiz var Amerika’da. Vasıfsızsanız onlardan biri olursunuz.

Ayrıca özellikle Amerika’da bir çok yabancı pasaportlu kişi sırf kalabilmek için karın tokluğuna çalışır. Bunların arasında pek çok Türkiye’den insan da var maalesef.

Bu da ikiyüzlülük. Türkiye’de de karın tokluğuna çalışıyorsun Amerika’da da. O zaman ne fark eder nerede yaşadığın. İyi para kazanan adam zaten Türkiye’de de Amerika’daki kadar olmasa da para kazanır. Dediğim gibi Amerika’da ayda $ 5000 kazanıyorsan bu Türkiye’de kazandığın TL 9000 demek değil.

avrupa’yı çok bilmem anca turistliğim vardır. amerika’da yüksek yaptım şu anda da çalışıyorum. bir sürü arkadaşım var, havuzlu evde kalıyorum, keyfime göre takılıyorum, kısacası mutluyum işte.

e tamam da ben türkiye’de mutsuz bir adam değildim ki. orada da mutluydum. burada havuzlu evim var mesela, okyanusa gidiyorsun bok gibi yüzemezsin. bir kişi sıkıyorsa desin california sahilleri ege kıyılarından daha güzel diye. santa monica’daki iskele güzel. iyi tamam da efes antik şehri’de güzel be canım kardeşim. didim altınkum’da güzel, kuşadası güvercin ada’da güzel. kızsa kız, isse iş çok farklı değil.

her yerin ayrı güzelliği var işte. şurası dünyanın en güzel yeri, orada yaşamayanlar mutsuz olur mantığını anlayamıyorum.

olmazsın arkadaş. amerika’da mutluyken türkiye’de mutsuz olmazsın yada türkiye’de mutsuzken amerika’da mutlu olmazsın.

toparlayayım. yurtdışına çıkan adam dizilerde, filmlerde görüyor yurtdışında bambaşka bir hayat var zannediyor. öyle bir hayat ki çok kolay, herkes mutlu falan. anlarım onu.

yurtdışına çıkıp gelmiş beğenemeyen insanlar niye döndünüz o zaman madem süperdi yurtdışı?

kaynak: https://seyler.eksisozluk.com/amerikada-yasayan-birinin-aradigi-mutlulugu-yurt-disinda-yasayarak-bulacagina-inananlar-icin-yorumu


Günün videosu: Önemli olan sorunu doğru anlamak ve nasıl çözüme ulaşacağını bilmektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.