Askılı tişörtle restorana girmek; “Yassah Hemşerim”… – biliyomuydun.com

Askılı tişörtle restorana girmek; “Yassah Hemşerim”…

Seyahat 10 Temmuz, 10:56'de eklendi

İddia şöyle:

Seferihisar’da bulunan Clup Resort Atlantis adlı otelde bir kadın ‘askılı tişört giydiği’ gerekçesiyle restorana alınmadı.

‘Kılık kıyafet yönetmeliği’ni müşterilerine daha önceden duyurmadan oda satışı yapan otelin personeli, müşterilerini bir de aşağıladı.

Sosyal medya hesabında kadın arkadaşıyla birlikte yaşadıklarını anlatan Ünal Özer’in yazdıklarını dokunmadan yayınlıyoruz:

“Sevgili dostlar Ayışığı Dalış Kulubü İle dalış yapmak maksadı ile İzmir Seferhisar’a dün akşam 21.30 da hareket ettik. Uzun yorucu bir yolculuktan sonra bu sabah Culüp Resort Seferhisar Tatil Köyüne giriş yaptık.

Otele yerleşmeden direk tekneye geçtik. İlk dalışımızı da yaptık. Yemek için Otele geri döndük. Oda anahtarlarını aldık. 1670 nolu odaya Resepsiyondan 15 dakika yürüyerek ulaşabildik.

Malzemelerimizi odaya koyup yemek için restorana hareket ettik. Restoran kapısında bizi özürlü bir arkadaş karşıladı ve yanımdaki bayanın kıyafetinin yemek için uygun olmadığını ve bu şekilde restorana alamayacaklarını, tişört giyerse veya üstünü kapatırsa restorana alabileceklerini söyledi.

Önce şaka yapıyorlar zannettim. Baktım iş gayet ciddi ve hemen Resepsiyona gelip yetkili biri ile görüşmek istediğimi söyledim. Resepsiyonda kızlı erkekli gençlerden oluşan altı yedi kişi vardı. İçlerinden biri ben yetkiliyim dedi.

Yaşına konuşmasına ve tavırlarına baktığımda yetkili olması mümkün değildi. Yetkisinin ne olduğunu sordum Resepsiyon sorumlusu olduğunu belirtti. Konuyu anlattım yanımdaki bayanın üzerindeki şort ve askılı kısa tişortun tatil yeri için gayet normal olduğunu böyle entarnasyonel yabancı turistlerin de olduğu bir otelde 21.yüzyılda Cumhuriyet Türkiye’sinde bu tavır karşısında hayretler içinde kaldığımı belirttim.

Görevlinin tavrı çok ilgisiz alaycı, tişort giymeden yemeğe alamayız yönündeydi. O zaman girişte bu bilgiyi niye vermediniz dedim vermek zorunda değiliz bütün otellerde bu bir kuraldır sizin bilmeniz gerekir diyerek başından bizi savmaya çalıştı.

Ben sinirlenince de karşı tarafta hoca sakallı şalvarlı 30 yaşlarında bir beye yönlendirdi. Otelde şeriat kurallarına göre mi hareket edildiğini, yoksa cemaat oteli mi olduğunu sordum. Tavır yine aynıydı. Üstünüzü örtmeden restorana giremezsiniz. Çıldırdım. Baktım ki olay biraz siyasi.

Otel Turizm Bakanlığına bağlı Ak Partinin türban zihniyeti geçerli. Yazık çok yazık bu sezon turizm ölmüş, sektör kan ağlıyor kimin uğrunda. Yerli turistin bir haftda ödediği ile yabancı iki hafta kalıyor. Neyse çozüm alamayacağımızı anlayınca oda da resepsiyondan 15 dakika uzakta olunca git gel yarım saat geçecek.

Biz de tepki olarak turumuzu bitirip oteli terk ettik. Tur parasını ödemiş olmamıza rağmen bu kadar rezilliğe ve saygısızlığa daha fazla müsade edemezdim. Uçak biletlerimizi aldık apar topar İstanbul’a dönüşe geçtik. Öğlen yemeğini Seferhisar ‘da yedik. Esnafa sorunu anlattık.

Onlar da durumdan rahatsız oldular. Buradan bir sitem de Ayışığı Dalış Kulübüne. Bizle yeteri kadar alakadar olmadılar. Bu haksızlığa o tura katılan herkes sahip çıkmalı idi. Çünkü susma sustukça sıra sana da gelecek.

Bu zihniyete tüm modern müslümanların ve Cumhuriyet severlerin tepki vermesini ve paylaşımda bulunmasını bekliyoruz. Cumhuriyet Türkiye’sini bu yobazların eline bırakmayalım.

Namuslu olmanın örtünmekle bir alakası yok. Tepkimizi zamanında ve yerinde koyalım ki cahiller çekinsinler. Meydanı bu kadar boş bulmasınlar. Siyaset uğruna otelde çalışanların sayısı iyice abartılı ve kalite çok düşüktü. Okuyan arkadaşlardan tepkilerini bekliyoruz.”

Kaynak: Siyasi Haber

Otelin açıklaması:

Clup Resort Atlantis Tatil Köyü , gerek yerli ve gerekse yabancı turistlerin ağırlandığı yıldızlı bir turistik tesistir. Tesiste konaklamak amacı ile gelen haberinizdeki mesnetsiz iddiaların sahibi ve eşi , gün içerisinde tesisin ana restoranında yemek için gelmişlerdir. Restorana bikini ve mayo ile girmek istemişlerdir.

TÜM DÜNYADAKİ TURİSTİK TESİSLERDE VE ÖZELLİKLE DE YILDIZLI TATİL KÖYLERİNDE , SAHİLDEKİ BEACH BAR-RESTORANLAR HARİÇ TESİSLERİN ANA RESTORANLARINA MAYO VE BİKİNİ İLE GİRİLMESİ SÖZKONU OLMAYAN BİR UYGULAMADIR. MÜŞTERİLERİN ANA RESTORANLARA BİKİNİ VE MAYOLARININ ÜZERİNE BİR PLAJ ELBİSESİ,HERHANGİ BİR TİŞÖRT VEYA ŞORT TARZI KIYAFET GİYMELERİ İSTENİR. BU KONUDA DA RESTORAN GİRİŞİNDE UYARI BULUNMAKTADIR.TÜM MİSAFİRLER DE BU KURALA UYMAKTADIR.

Bu uygulama tüm dünyada da ülkemizde de böyledir. Bu iki kişi de restoranımızın girişinde gelenleri karşılayan çalışanımız tarafından ( kendisi özürlü değil engelli bir çalışandır) aynı sebeple nazikçe uyarılmış ve bikini-mayo ile restorana girilmediğini kendilerine izah etmiştir. Bir tişört şort veya plaj elbisesi tarzı basit bir kıyafetin olması gerektiği anlatılmıştır.

ANCAK OLAYDA ADI GEÇEN BEY ORTALIĞI BİRBİRİNE KATMIŞ, RESTORANA BİKİNİ VE MAYOSU İLE GİRECEĞİNİ ,GİYİNMEK ZORUNDA OLMADIĞINI HAYKIRIP ÇALIŞANLAR DAHİL HERKESİ RAHATSIZ ETMİŞTİR.

Kendisi resepsiyona gidip oradaki çalışanlara da aynı mahiyette bağırıp çağırmış ve kendisini ikna etmeye çalışan otelin yoga eğitmenine de bu kez kılığı nedeni ile hakaret etmiştir.Yoga eğitmeni bu alanda kullanılan yoga kıyafetleri giyen ve sakal bırakan bir kişidir. Bu durumu dahi çarpıtıp haberinizdeki yalanlarına eklemiştir.

Size ekte haberinizde adı geçen kişilerin resmini de ekte gönderiyorum. Zira şirketimiz ile birlikte çalışanlarımızı ve özellikle bu iki kişiyi de haber mağdur etmiştir.

Müvekkilime ve çalışanları üçüncü kişileri yönelik olarak haber sitenizde yayınlanmış olan yazıya dair ilettiğim tekzibin AYNEN yayınlanmasını vekaleten talep ederim.

Yeni Atlantis Clup Resort Atlantis Tatil köyü
İşletme şirketleri ve sahipleri
vekili Av.Devir BAŞ

kaynak: http://redaktif.com/2016/07/09/askili-tisortle-restorana-girmek-yassah-hemserim/


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.