Ayşe Kulin’den Gülmen ve Özakça’ya: “Yalvarıyorum hayata dönün” – biliyomuydun.com

Ayşe Kulin’den Gülmen ve Özakça’ya: “Yalvarıyorum hayata dönün”

Yaşam 13 Temmuz, 19:11'de eklendi

Yazar Ayşe Kulin, 127 gündür açlık grevinde ve tutujlu olan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya seslendi.

Kulin, tutuklu eğitimcilere “Yalvarıyorum hayata dönün” çağrısı yaptı.

KHK ile işlerinden ihraç edilen ve işe geri dönme talepleri karşılanmadığı için 127 gündür açlık grevinde olan tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek için bir grup yazar kitap kampanyası başlattı. Kampanyaya katılan yazarlardan biri olan Ayşe Kulin, Gülmen ve Özakça’ya, “Yalvarıyorum hayata dönün” diye seslendi.

Yazar Ayşe Kulin, hem açlık grevindeki tutuklu eğitimcilere hem de devlet yetkililerine çağrı yaptı. Gülmen ve Özakça’ya ulaşmasının onlarla konuşmasının mümkün olmadığını söyleyen Ayşe Kulin, açlık grevine son vermelerini istedi:

“Onlara ulaşıp söyleyemiyoruz ama bilsinler ki amaçlarına ulaştılar. Artık herkes, bütün dünya onlar sayesinde Türkiye’de yaşanan sorunun farkına vardı. Ah keşke bunu görseler de artık eylemlerine son verseler.

Onlar eğitimci, yaşamaları lazım. Daha binlerce çocuk yetiştirecekler. Zaten kendilerini zedelediler. Onlar artık iki bayrak oldular. Keşke sesimi onlara duyurabilsem. Yalvarıyorum hayata dönün. Ölüm onların kıymetini bilmeyecek ama bizle kalırlarsa kıymetleri bilinecek.”

CUMHURBAŞKANI’NA DA SESLENDİ

Sputnik’ten Yavuz Oğan’ın radyo programında konuşan Kulin, Maltepe Meydanı’nda toplanan büyük kitlenin Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın eyleminin amacına ulaştığının kanıtı olduğunu anlatan Ayşe Kulin:

“Bir su damlası kadar masum olduklarını biliyoruz. Bunlar iki can, iki öğretmen” diye sürdürdü. Kulin Cumhurbaşkanı’na da bir çağrı yaptı:

“Cumhurbaşkanı onların hata yaptığını düşünüyor olabilir. Cumhurbaşkanı’nın da evlatları var ve bilir ki evlatlar hata yapar. Bağışladım sizi dese bu iki insan yaşamaya devam edecek. Kendisi de çok büyüyecektir bunları bağışladığında.”

kaynak: http://www.birgun.net/haber-detay/ayse-kulin-den-gulmen-ve-ozakca-ya-yalvariyorum-hayata-donun-169642.html


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.