Hain Kimdir? – biliyomuydun.com

Hain Kimdir?

Politika 13 Temmuz, 19:17'de eklendi

Onlarca sivili şehit verdi bu ülke. Askeri de şehit oldu, sivili de. Daha doğrusu öldü.

Şehit oldu denilince bence bir yumuşama söz konusu oluyor. Durumun ciddiyeti kavranmıyor. Hele bugünlerde şehitlik şahane bir şeymiş gibi lanse edildiği için ben öldüler demeyi tercih edeceğim.

Öldüler evet. Yoklar artık.

Bak mesela, Atatürk Havalimanı’nda bir bomba patladı. Onlarca sivil öldü. Kimi işi gereği oradaydı, kimi yolculuk yapacağı için. Öldüler.

Bu hükümet ne yaptı?  Tam 3 gün sonra balon uçurarak köprü açtı. Bu köprü açılışına en çok kimler sevindi?

O köprüyü hayatı boyunca 1 kere bile kullanmayacak olan, bırak arabası olmasını, metrobüse binemeyen insanlar çılgınlar gibi alkışladılar.

Peki ben ne soruyorum bu devlete, bir vatandaş olarak?

* 15 Temmuz şehitlerini yerlere göklere sığdıramıyorsun da, diğer şehitlerimizin ne günahı vardı? Yeterince şehit olamadılar mı? Az mı şehit oldular? Bundan böyle onlara şehitcik mi desek? Veya şehit olur gibi yaptılar mı desek?

* 249 insan öldü 15 Temmuz’da. Askeri yönetim kademesi düğünde eller havaya yapıyordu. MİT müsteşarı 6 saat CB ye haber vermedi. CB “eniştemden öğrendim” dedi. Nedir şimdi bu? Kim bu darbe girişimine cesaret etti? Yıllarca hoca efendi denilen ilk okul mezunu bir zibidi. Bu zibidi benim devletimi kandırdığı, kandırabildiği için öldü o 249 kişi.

Sen şimdi bana atar yapıyorsun ya canım kardeşim, ben de sana soruyorum;

Sen devletini çılgınlar gibi alkışlarken, bu soruları soruyor musun hiç kendine?

Mesela koca tankı çöp kamyonu durdurabilir mi ki yahu? Hayırdır? diyor musun?

O koca kamyonlar yırtık dondan çıkar gibi nereden ortaya çıktılar bir anda diyor musun?

“Ulan bu F 16 istese o sarayı düm düz ederdi ama ufacık bir duvarı yıktı sadece, nasıl yani?” diyor musun?

Mesela darbe araştırılsın dendiğinde AKP neden red oyu verdi ve engelledi diye soruyor musun hiç kendine?

Darbe araştırma komisyonuna neden MİT müsteşarı ile Genel Kurmay Başkanı’nı ısrarla göndermiyorlar diye soruyor musun?

15 Temmuz da bunca insan öldü, neyin kutlaması yapılıyor diye soruyor musun mesela?

Ya daaaa,

Ulan bu ülke Kurtuluş savaşı gördüüü, Çanakalle Zaferi ni gördüü, hiç birinde ulaşım bedava değil, cep telefonu operatörleri bedava dakika vermek için birbirleriyle kapışmıyorlar, nedir bu 15 Temmuz sevdası diye soruyor musun?

Nasıl bir pazarlama stratejisi olabilir bu acaba diye düşünüyor musun?

Ben söyleyeyim;

Hayır!

Ne yapıyorsun?

Ben bunları sorduğum için oturup bana “vatan haini” diye yorum yazıyorsun.

Ben bu soruları spor olsun diye mi soruyorum güzelim benim? Ha?

PKK nın da, FETÖ nün de, bunlar gibi ne kadar pislik, katil varsa topunun da Allah belasını versin! Haaa, bunlara yaltaklananın daaa, bunları zamanında baş tacı edenin deeee, bunlarla zamanında enseye şaplak göte parmak olanların daaa belasını vermeyi unutmasın Allah.

Şimdi, tekrar soruyorum;

249 can, bu devlette birileri görevini yapmadığı için öldü. 249 can birilerinin ihmalkarlığı yüzünden öldü. Ve bu insanlar ölürken birileri de bunu izledi.

Adil Öksüz denen adamı önce tutup sonra kaçırdılar be. Ulan hadi önceden kaçanı tutamıyorsun, bari tutuğunu kaçırma değil mi? Yok! Ona da bahaneleri var.

Her şeye bahaneleri var canım kardeşim.

Oysa devlet bahane üretmez, çözüm üretir!

Bunun dışında ne söylersen söyle, hava cıvadır. Bugün gözyaşı dökmekle, 15 Temmuz’u parlatarak kendi ihmalkarlığını örtmeye çalışmakla ancak bazılarını kandırabilir, eyleyebilirler.

Oysa yüreğinde gerçekten vatan sevgisi dolu olanlar yıllardır PKk nın da ne olduğunu Fettullah’ın da ne olduğunu biliyorlar.

Bu yüzden de kendilerinde “ulan ben kanmadım, sen niye kanıyorsun???” deme hakkını buluyorlar.

“Niye açılıp saçılıyorsun? Kandırıyor bu şerefsizler sizi” dedikleri için bugün hesap sorma hakkını kendilerine buluyorlar.

Sen “bir dua ettim, iki okuyup üfledim koca tankı durdurdum, terliği de helikopter pilotunun kafasına fırlattıydım” diye mastürbasyon yaparken, ben bir gün o tankın içine tetiği çekmekten korkmayacak bir vatan haini oturursa ne olacak endişesindeyim…

Çünkü o hain, o tankın içine oturup da o tetiği çektiği an sen bırak “iman” demeyi, bir daha anca kedi gibi miyavlıyor olacaksın muhtemelen korkudan… eğer ölmez de sağ kalırsan… Benim endişem de budur işte!

Bu vatan adam gibi yönetilsin, bir akşam Boğaz Köprüsü’nde bir tanka arkadan selektör yapmayayım diye yazıyorum bu soruları.

Sana destan diye yutturulan, bu ülke tarihindeki en büyük ihanet senaryosudur çünkü! Bu devlet bu tuzağa düşmesin istiyorum çünkü! Artık kandırılmasın istiyorum çünkü! Artık herkes adam gibi görevini yapsın istiyorum çünkü!

Tüm bu yazdıklarım içinde bir tane yanlışım varsa, düzelt ben de doğrusunu öğreneyim.

Lakin yine “Ama Gezi” falan diye başlarsan, küreği suratının ortasına yapıştırırım, bilesin canım kardeşim!

Emre Dölcel

kaynak: https://www.facebook.com/emre.dolcel/posts 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.