Lise öğrencisi Adem Atalay Hüryaşar CERN’den davetiye aldı – biliyomuydun.com

Lise öğrencisi Adem Atalay Hüryaşar CERN’den davetiye aldı

Yaşam 14 Temmuz, 10:34'de eklendi

Adem Atalay Hüryaşar CERN’den davetiye aldı

Daha ilkokula başlamadan yaptığı çalışmalarla geçen zaman zarfında genç bir bilim adamı olarak ödül üstüne ödül alan Adem Atalay Hüryaşar genç yaşına rağmen kurduğu bir çok girişimle de dikkat çekiyor.

Daha önceden Google Science Fair ve Apple tarafından özel davet alan Atalay’ın bir çok farklı girişimi de bulunmakta.

Kaykay kullanımında oldukça ileri seviye olan Atalay kaykay eğitimleri de vermenin yanında dikey bir e ticaret girişimi  olan langurlungur.com’un kurucu ortaklarından. Tabii sadece bu Atalay’ın tek girişimi değil!

Prodoactive isimli bir girişim ile VR’da fobileri yenmeye karşılık bir girişime de atılarak bir çok kişiye uzun bir süre destek olup onların fobilerinden kurtulmasını sağladı.

Aynı dönemde kurduğu başka bir girişim olan 14 Şubat’ta start verdiği kalpgonder.com ile de sevdiğiniz insanlara satın alacağınız üç boyutlu bir kalp göndererek ederi miktarda satın alınan mamalar ile sokak hayvanlarını besliyor.

Sokak hayvanlarına olan ilgisi sadece kalpgonder ile bitmeyerek “bir kapta sen koy” projesi ile tasarladığı akıllı mama kapları ile 48 saat içerisinde toplamda 3 farklı ödülün de sahibi oluyor.

Yaptığı bir çok projeler ve girişimler ile 100den fazla ödüle ve başarıya sahip olan Atalay bu yıl başında ise; bir onun kadar da yetenekli becerikli ve başarılı lise öğrencisi Mehmet Ali Makbuloğlu ile PIRA isimli modüler drone girişimine atıldılar ve ülkemizde başarıya ulaşmak için ellerinden geleni yaparlar iken destek ilk başta İngiltere’den ve ardından CERN’den geldi.

Öncelikle İngiltere’ye davet edilen Atalay ardından CERN’de bilgisayar arayüzü kullanılarak ince filmlerin kalınlığının hesaplanmasını sağladığı projesini geliştirmek için özel bir davet aldı.

Sonbahar sonlarına doğru ses getirecek bir Kickstarter projesi olarak çıkacak olan PIRA’nın da şimdiden başarıyı elde edeceğine de kesin gözüyle bakabiliriz.

kaynak: https://egirisim.com/lise-ogrencisi-adem-atalay-huryasar-cernden-davetiye-aldi/


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.