Gizli odanın sırrı çözüldü! Eğer o plan gerçekleşseydi… – biliyomuydun.com

Gizli odanın sırrı çözüldü! Eğer o plan gerçekleşseydi…

Dünya 14 Temmuz, 16:16'de eklendi

ABD’nin New York şehrinde bulunan “Grand Central Terminal”in 10 kat altında, neredeyse terminalin kendi kadar büyük bir gizli yer altı odası bulunuyor.

Bu odanın içerisinde ise, Nazilerin İkinci Dünya Savaşı’nda yok etmek istedikleri iddia edilen dev makineler var

Odada 9 adet bulunan bu makinelerden her biri 15 ton ağırlığındaki devir hareketli çeviriciler…

Bu makineler, 11.000 volt alternatif akımı, doğru akıma çevirerek üzerinde bulunan tüm tren hattı için gerekli enerjiyi elde etmektedirler.

Science Channel’ın açıklamasına göre bu makineler bir dönem bütün kuzey doğu ABD’nin tren ve metro hattının kalbi konumundaydı.

ABD İkinci Dünya Savaşı’na katılma kararı aldığında, Hitler gizli tutulan bu odayı öğrendi ve önemini fark ederek, odayı yok etmeleri görevi ile Nazi askerlerini oraya gönderdi.

Askerlerin bütün yapması gereken, makinelerin üzerine kum atmaktı ve böylelikle kuzey doğu ABD’deki asker ve mühimmat aktarımının %80’i duracaktı.

Bu durum karşısında da ABD savaşa katılamayacak veya katılması ertelenecekti.

Ancak, bu Nazi askerleri görevlerini yerine getirmeyi başaramadılar.

Belki de bu askerler başarılı olsa idi, şu anda çok daha farklı bir dünyada yaşıyor olabilirdik

Nazi lideri Adolf Hitler’in kişisel fotoğraçısı olan ve 9 yıl boyunca görev yapan Hugo Jaeger’in koleksiyonundan Hitler’a ait gün yüzüne çıkmamış fotoğraflar yayınlandı.

Hitler, 1 Eylül 1938’de Alman askerlerini selamlıyor. Hitler burada yaptığı konuşmada başarı için ilk şartın şiddetin daima, değişmez ve düzenli olması olduğunu söylemişti.

Adolf Hitler’i 1936’dan 1945’e dek görüntüleyen Jaeger, Hitler’in özel yaşamına dair detaylar sunan bazı fotoğrafların slaytlarını savaşın sonunda deri bir çantanın içine sakladı

Hitler’in Münih’teki evi çevresinde arama yapan 6 Amerikan askeri çantayı buldu.

Ancak askerler fotoğrafları pek önemsememiş daha çok buldukları konyak şişesiyle ilgilenmişlerdi. Hitler, 8 Kasım 1938’de Münih’te konuşma yapıyor.

Fotoğraflar Nazi liderinin özel yaşamını ve hayatını geçirdiği mekanlara dair çok özel detayları sunuyor. 8 Kasım 1938’de Münih’ten bir manzara.

kaynak: http://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasam-haberleri/gizli-odanin-sirri-cozuldu


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.