Fatih Terim’in Daha Önce Hiç Mekan Basma Haberiyle Gündeme Gelmediğini Fark Eden Türkiye Şaşkın: “Nasıl ya? Böyle bir şey ilk kez mi oluyor?” – biliyomuydun.com

Fatih Terim’in Daha Önce Hiç Mekan Basma Haberiyle Gündeme Gelmediğini Fark Eden Türkiye Şaşkın: “Nasıl ya? Böyle bir şey ilk kez mi oluyor?”

Yaşam 15 Temmuz, 23:49'de eklendi

Türkiye Şaşkın: “Nasıl ya? Böyle bir şey ilk kez mi oluyor?”

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in dün gece Çeşme’de bir mekanı damatları ve korumalarıyla birlikte bastığı yönündeki haberler, Terim adının daha önce hiç mekan basma haberiyle gündeme gelmediğini fark eden Türkiye’de şaşkınlıkla karşılandı.

Kamuoyu şimdi ‘Bakınca sanki her hafta bir mekanı basıyor olması lazım gibi. Böyle bir şey nasıl ilk kez olmuş olabilir?’ sorusunun yanıtını arıyor.

“Oldu da basına yansımadı heralde”

Terim’in imajı nedeniyle, düzenli olarak mekan basıp birilerini falakayı yatırdığından neredeyse emin olan Türkiye, bugün basına yansıyan olayın ardından neden daha önce hiç buna benzer bir habere denk gelmediğini sorgulamaya başladı.

Ortaya atılan teorilerden biri “Devamlı olduğu için artık haber değeri taşımıyordu, ondan yazmıyorlardı heralde” şeklinde olurken, bir diğer teori de Terim’in haberi yayınlayacak basın kuruluşlarını da basmış olabileceği yönünde.

Ancak her iki teori de “O zaman neden şimdi yayınlandı?” sorusuna yanıt vermekte yetersiz kalıyor.

Henüz yüksek sesle dile getirilmese ve şimdilik çok uzak bir olasılık gibi görünse de, ünlü teknik adamın ilk kez bir mekan basmış olabileceği de kamuoyunda konuşulanlar arasında.

Fatih Terim kimliğinin tamamen sorgulanmasına neden olacak bu olasılık, ‘Ne yani hepsi bir imaj çalışması mıydı?

Bütün o tavırlar, mimikler yalan mıydı?’ sorusunu da gündeme getirirken, gerçek çıkması halinde Türkiye’nin inandığı son ortak değerlerinden birinin de elinden kayıp gitmesi anlamına geliyor.

kaynak: zaytung.com


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.